Kā pareizi veikt ēkas pamatu un pagrabu hidroizolāciju
Ēku pamati un pagrabi ir pakļauti gruntsūdeņu un tajos izšķīdušo sāļu graujošai iedarbībai. Mitrums pārvietojas pa kapilāriem ēku konstrukcijās un nonāk pagrabā, apakšējos stāvos, uz cokola un fasādes. Kad tas iztvaiko no konstrukcijas virsmas, izšķīdušie sāļi kristalizējas, t.i., pāriet cietā stāvoklī ar tilpuma palielināšanos. Sāļu kristāli augot sagrauj būvkonstrukcijas – mūri un betonu, atslāņo virskārtu un apdares materiālus. Tā kā būvkonstrukcijas tiek piesātinātas ar mitrumu, tas rada labvēlīgus apstākļus sēnīšu augšanai. Šie faktori padara telpas nepiemērotas izmantošanai, bojā ēku konstrukcijas un ietekmē cilvēku veselību.
Vācijas būvmateriālu ražotājs SCHOMBURG piedāvā drošu un gadiem pārbaudītu ēku hidroizolācijas un atjaunošanas sistēmu, kas ietver sienu vertikālo hidroizolāciju ārpusē vai iekšpusē, horizontālo injekcijas hidroizolāciju pret kapilāro mitrumu un sanācijas apmetuma sistēmu, kā arī grīdu hidroizolāciju.
Vertikālā hidroizolācija
Cementa vai bitumena bāzes bezšuvju vertikālā hidroizolācija ir droša un ekonomiska sienu aizsardzība no grunts mitruma, filtrācijas, stāvošā ūdens un ūdens spiediena. Hidroizolācija veido ar konstrukciju vienotu sistēmu un aizsargā to no pozitīvās (ārpusē) un negatīvās (iekšpusē) ūdens slodzes.
Elastīgai cementa bāzes hidroizolācijai ir virkne priekšrocību: bezšuvju uzklāšana ar otu, špakteli vai smidzinātāju bez atslāņošanās un sūču riska, iespēja uzklāt uz nelīdzenas virsmas (tas ir it īpaši aktuāli vecu ēku pamatiem), plaisu pārklājums, iespēja uzklāt uz mitras virsmas, tvaika caurlaidība (konstrukcija saglabā iespēju "elpot"), ekoloģiskums, plašas iespējas turpmākai apstrādei: cokola daļā tā ir apmešana, špaktelēšana, krāsošana, flīžu uzklāšana, izturība pret UV starojumu un laika apstākļiem.
Mēs rekomendējam uzklāt vertikālo hidroizolāciju līdz pamatu pēdai ieskaitot. Pirms uzklāšanas mehāniski notīriet sienu no netīrumiem un putekļiem, iztīriet drūpošas mūra šuves. Ar cementa javu izlīdziniet asas virsmas pārejas un aizpildiet šuves, pēc tam var veikt hidroizolāciju.
Hidroizolācijas materiāls AQUAFIN-2K/M-PLUS tiek uzklāts ar otu vai smidzinātāju 2 kārtās. Normālos apstākļos katras kārtas žūšanas laiks ir apmēram 4–6 stundas. Ja temperatūra ir zema un/vai ir liels gaisa mitrums – izmantojiet reaktīvo ātri žūstošu hidroizolāciju AQUAFIN-RB400, kas žūst apmēram 3 stundas. Komunikāciju ievadus aplīmējiet ar hidroizolācijas lentes ASO-Dichtband-2000-S manšetēm.
Sargājiet vertikālo hidroizolāciju no mehāniskiem bojājumiem: būvbedres aizbēršanai izmantojiet smalkas frakcijas pildvielas un bez asām šķautnēm vai pielīmējiet siltumizolācijas vai drenāžas plāksnes.
Monolītā betona konstrukcijām ir iespējams lietot impregnējošu kristalizējošu hidroizolāciju AQUAFIN-IC, kas ir efektīvs un ekonomisks risinājums.
Autors: 2km1_2
Ūdens sūču likvidēšana
Lai pirms hidroizolācijas ierīkošanas likvidētu ūdens teces un sūces, pat stipras ūdens strūklas, ir vienkāršs un efektīvs risinājums: ūdeni apturošs stopcements FIX 10-S un briestošā java FIX 20-T. Kontaktā ar ūdeni tie momentāni sacietē un veido izturīgu plombu ar spēcīgu saķeri ar pamatni.
Horizontālā injekcijas hidroizolācija
Lai novērstu mitruma celšanos pa kapilāriem, lieto horizontālās hidroizolācijas injekcijas, kas sašaurina kapilārus un padara to sieniņas hidrofobas, tādējādi veidojot horizontālo barjeru kapilārajam mitrumam. Atkarībā no lietojuma izvēlas silāna bāzes krēmu AQUAFIN-i380, vai šķidru silikāta materiālu AQUAFIN-F.
Ir jāizveido urbumi ar diametru min. 12 mm un soli ~10,0–12,5 cm, tā, lai mitrums nevarētu nonākt virs urbumu līnijas. Urbumus izpūš no putekļiem un atkarībā no sienas biezuma un materiāla veic injekcijas bez spiediena ar rokas pistoli vai ar spiedienu, izmantojot injekcijas iekārtu.
Autors: AQUAFIN_i380_process
Autors: AQUAFIN_i380_result
Sanācijas apmetuma sistēma
Vēsturiskā mantojuma remonts un saglabāšana tiek regulēta ar starptautisko apvienību WTA, kas kontrolē speciāli tam paredzētus būvniecības produktus.
SCHOMBURG piedāvā drošu un gadu desmitiem pārbaudītu, WTA sertificētu vecu ēku atjaunošanas sistēmu.
Vispirms sienu notīra no netīrumiem un nestabilām kārtām, notīra no sāļiem ar impregnētāju ESCO-FLUAT un uzšļāc saķeres kārtu no javas THERMOPAL-SP.
Pēc tam uzklāj sanācijas apmetumu THERMOPAL-ULTRA vismaz 2 cm biezumā. Tas ir īpaši porains tvaika caurlaidīgs apmetums ārtelpām un iekštelpām, ar speciālu neviendabīgu struktūru, kas žāvē sienas, transportējot mitrumu no konstrukcijas ārpusē, novērš sāls kristālu un sēnīšu augšanu, kā arī rada labvēlīgu mikroklimatu telpās.
Mitrums iziet cauri sanācijas apmetumam, nebojājot konstrukciju, bet kaitīgie sāļi tiek aizturēti apmetuma iekšienē un netiek uz virsmas, tādējādi virsma paliek tīra un sausa.
Sanācijas apmetumam ir raupja virsma. Lai izveidotu gludu virsmu, virsmu izlīdzina ar elpojošu sistēmas špakteli THERMOPAL-FS33. Virsmu var krāsot tikai ar elpojošām silikāta bāzes krāsām, lai netraucētu sistēmas tvaika caurlaidību.
Lai sanācijas apmetums strādātu nemainīgi ilgi, ir jānodrošina horizontālā un vertikālā hidroizolācija. Ir svarīga arī pareiza sanācijas apmetuma ekspluatācija: virsmu nedrīkst apstrādāt vai aizsegt ar necaurlaidīgiem materiāliem, lai netraucētu tvaika apmaiņu. Sienas nedrīkst apšūt ar reģipsi un siltināt no iekšpuses – tas novedīs pie mitruma uzkrāšanas, un sanācijas apmetums nedarbosies. Un neaizmirstiet nodrošināt ventilāciju – it īpaši pirmajā gadā sanācijas apmetums izvadīs no sienām daudz mitruma apkārtējā gaisā.
Autors: objekt
Autors: sanacija_micro
Saremontējot pagrabu ar SCHOMBURG materiāliem, jūs iegūsiet sausas telpas un palielināsiet ēkas mūža ilgumu. Kompānijai SCHOMBURG ir vairāk nekā 20 gadu pieredze Latvijas tirgū, simtiem realizētu objektu un augsta reputācija profesionāļu vidū.
Autors: logo_schomburg