abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi19849
Nozares raksti836
Ekspertu atbildes2480
Iebūvējamie konvektori : abc.lv

Iebūvējamie konvektori

Iebūvējamie konvektori
Grīdā iebūvējami konvektori ir apkures sistēmas veids, kas vislabāk piemērots telpām ar lieliem stiklojumiem. Tie var funkcionēt kā vienīgā apkures sistēma, taču var kombinēt arī ar citiem apkures veidiem.

Izmantošanas iespējas
Viena no mūsdienu arhitektūras tendencēm – milzīgi logi, kuru apakšējā daļa gandrīz sasniedz grīdas līmeni. Logs-vitrīna ir ļoti bieži lietots elements modernās celtnēs, tāpēc lielu nozīmi iegūst atbilstošas apkures sistēmas piemeklēšana, kas nemainītu arhitektūras ieceri, aizsedzot skatu, kas paveras caur vitrīnu, un optiski nesamazinātu telpas platību.

Grīdā iebūvējami konvektori ļauj realizēt dažādus arhitektūras risinājumus. Tos izmanto telpās, kur viena vai vairākas sienas ir veidotas no stikla (vitrīnas) un citu apsildes ierīču izmantošana ir apgrūtināta.


Tā nav apsildīšana pa visu grīdas platību, bet gan mērķtiecīga konvektoru izvietošana paralēli stiklojuma zonai. Telpās, kurās ir lieli stiklojumi, ar tradicionālo apkures sistēmu ir grūti nodrošināt vienmērīgu temperatūru, jo zonās pie logiem problēmu rada atdziestošais gaiss, īpaši tad, kad āra temperatūra noslīd zem 10 grādu atzīmes. Grīdā iebūvējami konvektori, izvietoti pie pašiem logiem, būtiski ierobežo aukstā gaisa nokļūšanu telpā.

Tie darbojas pēc šāda principa: no centrālās apkures sistēmas karstais ūdens ieplūst konvektora siltumapmainī. Konvektorā bez ventilatora gaiss no telpas plūst cauri tā siltummainim ar dabisko gaisa plūsmu, savukārt konvektorā ar ventilatoru gaisa plūsmu nodrošina iebūvēts ventilators, tā nodrošinot vienmērīgāku un ātrāku telpas apsildi un labāku ierīces siltumatdevi.

Konvektorus izmanto, piemēram, ziemas dārzos, autosalonos, baseinos, administratīvās un ofisu ēkās, izstāžu zālēs, vasarnīcās, arī mājokļos u.c.


Grīdā iebūvējami konvektori ir absolūti droši un der izmantošanai mitrās telpās, arī baseinos. Tie iederas jebkurā interjerā, jo praktiski nav redzami.

Konvektora sastāvdaļas
Grīdā iebūvējamais konvektors sastāv no nerūsošā tērauda korpusa, siltummaiņa, ventilatora, no nerūsošā tērauda izgatavotām elastīgām caurulēm, ventiļa, aizsargājošām, dekoratīvām restītēm, kas var tikt izgatavotas no koka (ozols, kļava, buks) vai alumīnija (sudraba, gaiša vai tumša vara krāsā).
Konvektora korpuss var būt izgatavots no nerūsošā vai melnā tērauda, dažkārt no koka. Nerūsošā metāla korpusa priekšrocība - to var uzstādīt arī mitrās telpās – baseinos, ziemas dārzos un citur.

Pēc restīšu konstrukcijas veida grīdā iebūvējamos konvektorus iedala divos tipos: ar līnijas restēm (tās ir mazāk ērtas ekspluatācijā, jo, piemēram, 3 – 4 m garas restes vienam cilvēkam ir diezgan sarežģīti noņemt) un sarullējamas restes. Restes krāsu ir iespēja piemeklēt grīdas seguma vai arī citu svarīgu interjera elementu (mēbeļu, aizkaru, tapešu utt.) tonī. Tās tiek izgatavotas no alumīnija, koksnes (ozols, buks, sarkankoks, rieksts, retāk bērzs) vai plastikāta. Stieņi, no kuriem sastāv režģis, var tikt izvietoti šķērsām (perpendikulāri) konvektora teknei – šāds izstrādājums ir līdzīgs virvju kāpnēm, tas ir ļoti elastīgs, jo to var sarullēt ritulī, kas ir ērti telpas uzkopšanas laikā.

Paralēli konvektora teknei tiek izvietoti cietu un puscietu alumīnija režģu stieņi (pēdējai līnijas elementi tiek savā starpā sastiprināti ar speciālu elastīgu spirāļu palīdzību, kas palīdz precīzi ievērot izmērus un nepadarīt smagāku konstrukciju). Kvalitatīviem konvektoriem režģi sakarst ne vairāk par 40-45 grādiem C, pat ja siltumnesēja temperatūra ir augsta. Tāpēc pat ilgstošā kontaktā ar režģi iegūt apdegumu nav iespējams.

Elastīgās caurules, ar kurām konvektors tiek pieslēgts pie apkures sistēmas, ļauj jebkurā laikā izņemt no konvektora korpusa siltummaini un attīrīt to no putekļiem, neatslēdzot konvektoru no sistēmas.

Kādu konvektoru izvēlēties?
Konvektoru tipi
· ar dabīgu konvekciju (TK tips);
· ar piespiedu konvekciju (TKV tips);
· mitrām telpām - ar dabīgu vai piespiedu konvekciju (TKS tips)
· ar piespiedu konvekciju un dzesēšanas funkciju (TKH tips).

TKV tipa konvektoros gaisa kustību nodrošina iebūvētais ventilators, kas rada daudz spēcīgākas gaisa plūsmas, efektīvi novēršot ūdens tvaiku kondensātu. Piespiedu gaisa cirkulācija telpā rada ātru un vienmērīgu telpas gaisa uzsilšanu.

TKH tipa konvektora darbības princips ir analoģisks TKV tipa konvektoram, bet ir iespējama gaisa dzesēšanas funkcija.

Savukārt TKS tipa konvektors ir adaptēts darbam mitros apstākļos.

Populārāks un biežāk izmantojams grīdā iebūvējamo konvektoru veids ir konvektors bez ventilatora. Tas atšķiras gan ar siltuma jaudu, gan ar regulēšanas iespējām. Siltuma jauda var tikt regulēta, izmainot siltummainī ienākošā siltumnesēja straumi.

Pirms konvektora tiek uzstādīts termostata ventilis un termostata galviņa ar priekšpusē izvirzītu adapteri, kas uztver istabas temperatūru. Parastas termostata galviņas konvektoros izmantot nedrīkst, jo tie reaģēs uz daudz augstāku kanāla, bet ne telpas temperatūru. Izmanto arī elektrotermisku pievadi, kas tiek uzstādīta uz apkures sistēmas straumes sadales kolektora. Elektrisks telpas termostats atkarībā no temperatūras telpā nosūta komandu pievadei par konvektora siltummainī nokļūstošās siltumnesēja straumes atvēršanu vai noslēgšanu. Siltuma jauda konvektoros ar ventilatoru tiek regulēta, izmainot siltummainī nonākošo siltumnesēja straumi un gaisa straumi, kas pūš uz siltummaini.

Aukstais gaiss, kas sakrājas pie grīdas, uzsilst siltummainī un dabīgās vai piespiedu konvekcijas rezultātā iziet caur to un nonāk atpakaļ telpā. Tas pats notiek arī ar silto gaisu, kas atdziest pie siltummaiņa.

Konvektori apkures ērtībai:
· viegli pieslēdzami pie vienas vai divu cauruļu apkures sistēmas un pie parastiem radiatoriem;
· maza apjoma, bet ar ātru darbību;
· pieejamas dažādas ierīces ražīguma regulēšanai;
· ar iespēju kombinēt dabīgo un piespiedu konvekciju;
· speciālas formas (stūra, noapaļoti), ar dažādu veidu grīdas restēm.

Montāžas laikā konvektorus noslēpj grīdas konstrukcijā. Tie tiek iegremdēti cementa izlīdzinošajā kārtā vai tiek uzstādīti ailās, kas veidotas virsgrīdā. Pēc grīdas virsējās kārtas izveidošanas paliek redzami tikai dekoratīvās restes, kas ir vienā līmenī ar grīdu.

Fakti
Izmēri un forma: sērijveida konvektoriem ir taisnstūra forma un standarta izmēri (platums – 140-430 mm un garums – 800-5000 mm). Taču ir iespēja pasūtīt arī nestandarta formas un izmēru konvektorus - grīdā iebūvējamo konvektoru garums un forma nav ierobežota. Ir pieejami stūra konvektori ar leņķi no 0 līdz 180°. Konvektors var atkārtot liektās līnijas sienu daļu kontūru, liekties ap kolonnām utt. Pēc pasūtījuma tiek izgatavotas restes ar metāliskiem ieliktņiem, gaismekļiem, elektriskām rozetēm un citām iebūvējamām ierīcēm.

Ātra reakcija: konvektoru siltummainī atrodas neliels karstā ūdens apjoms, tāpēc tie spēj gandrīz momentā reaģēt uz temperatūras izmaiņām telpā, nodrošinot augstu komfortu un ekonomisku apkuri.

Drošība: interjera priekšmeti, tai skaitā ādas dīvāni, krēsli, veclaicīgas koka mēbeles un modernā elektronika, droši var atrasties konvektoru tuvumā bez riska tos sabojāt. Caur ierīci ejošais gaiss saskaras tikai ar nelielu stipri uzkarsušās siltummaiņa caurules daļu (tās platība 3,5-5% no visas uzkarstošās platības); plāksnes ir daudzreiz aukstākas. Pat, ja siltumnesējam ir maksimāla temperatūra, siltummaiņa virsma nebūs karstāka par 60°С, kas praktiski izslēdz putekļu piedegšanas iespēju un būtiski samazina (salīdzinājumā ar citiem apsildes ierīču tipiem) gaisa jonizāciju, kas nelabvēlīgi ietekmē veselību.

Pazīstamāko ražotāju konvektori, nopērkami Latvijā
(Norādīta aptuvena cena)

UzņēmumsValstsModelisSiltummaiņa tipsSiltuma jauda (V)Augstums (mm)Platums (mm)Garums (mm)Cena (LS)*
Kampmann (SIA GB Boldeko Gilius, SIA Sanistal)VācijaKatherm NK, TKVVara-alumīnija108-4707 92,120, 150 182, 272, 400 850-4750 170-1170
Oplflex (SIA Onninen)ČehijaFLKVara stiepļu95-5668 90, 115, 140, 180, 300 170, 300, 320, 360, 420 800-4800 240-2300
Minib (SIA GB Boldeko Gilius)ČehijaCoil-Р/РТ, РОVara-alumīnija299-1507 (ūdens t = 80°С)120, 125, 130 243, 303 900-3000 209-676
Jaga (SIA Sanistal) BeļģijaMini Canal Vara-alumīnija141-3820 90, 110, 140, 190 140, 180, 260, 340, 420 1100-4500 160- 1250
Imp Klima (SIA Hidropols, Excent salons)SlovēnijaTKVara-alumīnija236-2097 (ūdens t = 100°С) 200, 300, 400 950-2750 175-580
Izoterm (SIA Lanor Rīga)KrievijaТеплая дорожка (Sērija Golfstream)Vara-alumīnija310-1690 90, 190 270, 430 900-2700 140-550


* - ierīces cena minimālā komplektācijā, ar sarullējamu alumīnija resti dabīgā alumīnija krāsā

Autore: Vera Zajeca
Foto: no salona Excent arhīva un publicitātes

Raksts veidots, izmantojot vairāku konvektoru izplatīšanas uzņēmumu Latvijā konsultācijas un informāciju no publicitātes.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Dzīvoklis vai māja

Dzīvoklis vai māja

Dzīvoklis vai māja - šis jautājums nomoka ne vienu vien nekustamā īpašuma tīkotāju. SIA REIZ piedāvā izvērtēt lēmumu, izdalot tos aspektus, kas parasti kalpo par pārdomu pamatu.

Aktualitātes

Uzņēmējs runā

Atjaunots PAROC elastīgo izstrādājumu piedāvājums

paroc

Atjaunotā elastīgās siltumizolācijas saime piedāvā 4 izstrādājumus – PAROC® Ultra plus, PAROC® Ultra, PAROC® Solid un PAROC® Sonus ventilējamu sienu, slīpo jumtu un bēniņu siltumizolācijai, kā arī iekšējo starpsienu un grīdas starpslāņu skaņas izolācijas un ugunsaizsardzības nolūkiem.