Latvijas Dizaineru savienība aicina gatavoties konkursam "Gada balva dizainā 2012"

Jau piekto gadu Latvijas Dizaineru savienība (LDS) aicina dizainerus un dizaina pasūtītājus piedalīties un parādīt sevi konkursā "Gada balva dizainā 2012", kura mērķis ir noteikt labākos divu aizvadīto gadu dizaina sasniegumus Latvijā, apzināt un popularizēt kvalitatīvākos dizaina projektu risinājumus, kā arī vērst sabiedrības, valsts un pašvaldību institūciju, investoru, tirgotāju un ražotāju uzmanību uz dizaina lielo pievienotās vērtības potenciālu un lomu ekonomikas sildīšanā un konkurētspējīgas uzņēmējdarbības veicināšanā.

Savus darbus iesniegt tiek aicināti visi dizaineri, arhitekti un nozarē studējošie. Šogad īpaši tiek aicināti dizaina pasūtītāji vai ražotāji iesniegt un paslavēt sava dizainera paveikto darbu, kas sniedz lielisku iespēju iegūt atpazīstamību produktam vai objektam, kā arī saņemt prestižu starptautiskas žūrijas vērtējumu un nacionālas nozīmes balvu.

Darbu pieteikumu pieņemšana sāksies no 2012.gada 1.jūnija, tāpēc LDS aicina jau laicīgi gatavot materiālus konkursa pieteikumam.

Kā katru gadu, darbus būs iespējams pieteikt septiņās dizaina kategorijās:
* Interjera dizains (Biroju; Sabiedrisko telpu; Dzīvojamās vides interjers)
* Modes/tekstila dizains (Modes dizaina aksesuāri; Interjera tekstils)
* Foto dizains (Fotogrāfijas dizaina kompozīcijas un produkti)
* Rūpnieciskais dizains (Ražoto produktu dizains; Produktu paraugu dizains)
* Iepakojuma dizains (Modes, Rūpnieciskā, Grafiskā un Foto dizaina sadaļās)
* Vides dizains (Reklāmas un izkārtņu; Fasāžu krāsu; Ārtelpas objektu dizains)
* Grafiskais dizains (Grafiskās identitātes; Drukāto mēdiju; Iepakojuma; Ilustrāciju; Digitālo mediju dizains)

Lai veicinātu dizaina izglītību un attīstību Latvijā, konkursa "Gada balva dizainā 2012" ietvaros kā katru gadu ikvienam būs iespēja iesniegt savu darbu neformālajā dizaina konkursā "TU RĪGA", kura tēma šogad ir TURĪGUMA daudzināšana un sa-tu-rīga dizaina asprātīgi meklējumi. Tā mērķis ir rosināt radīt jaunus neparastus, asprātīgus produktus, dizaina objektu-s, iemiesotas dizaina idejas, kas atbilstu devīzei TU RĪGA, uzsverot savu skatījumu un jaunradīto darbu citādību, neparastumu, jaunu iespējamo lietojumu. Nosacīti veidojot savu asociāciju ķēdi kā - te Rīga, tur Rīga, Tu, Rīga, turīga, mēs uz TU ar Rīgu, turīgu, "to Riga". Tu-ri Rīgu, tur arī Rīga. Aktivizēt radošo dizaina domu Latvijā, ļaut paradoksam un atskaņai materializēties un pārtapt jaunā produktā, taustāmā objektā. Konkurss, kas aicina ikvienu un jebkuru uzdrīkstēties paspēlēties. TU RĪGA.

Visi iesniegtie un konkursa nolikumam atbilstošie darbi tiks izstādīti BT1 zālē, izstādes "Baltic Furniture 2012" ietvaros un katram darbu iesniedzējiem būs iespēja saņemt drukāto "Gada Balva dizainā 2012" katalogu.

Konkurss tiek organizēts sadarbībā ar BT1 un šī gada atbalstītāju vidū ir tādi ilggadējie sadarbības partneri kā SIA Schneider Electric Latvija, Duravit un Valsts Kultūrkapitāla Fonds. LDS aicina uzņēmumus un citus potenciālos sadarbības partnerus atbalstīt "Gada Balvu dizainā 2012" arī šogad un laicīgi sazināties ar pasākuma organizatoriem, lai uzzinātu vairāk par sadarbības iespējām!

Atskatoties uz iepriekšējiem gadiem, konkurss "Gada Balva dizainā" izpelnījās lielu mediju un sabiedrības uzmanību. 2011.gadā konkursa septiņās nominācijās tika pieteikti 101 projekti, no kuriem 29 bija jauno dizaineru individuālie pieteikumi, savukārt, 2010. gadā tie sasniedz pat 170 autoru 215 projektus. Konkursa skates apmeklējums pērn bija 25 000 viesu un interesentu, no kuriem profesionālo apmeklētāju grupā bija 8 800 viesu.

Kā ir atzinuši dalībnieki un atbalstītāji, tā ir iespēja dažādu nozaru profesionāļiem nodibināt jaunus kontaktus, veidot sadarbības un labvēlīgu konkurenci, kas veicina inovāciju un ir efektīvas dizaina attīstības pamatā. Skatē pieteiktie darbi ir šī brīža ekonomiskās situācijas spogulis un demonstrē Latvijas Dizaina sasniegumus un tendences.

Par konkursu "Gada balva dizainā" laureāti stāsta:
"Brīdī, kad pieteicām "bird&berry" kolekciju gada balvai dizainā, Latvijā par KUKUU vēl neviens nezināja, jo produktu pirmo reizi prezentējām Ķelnē, starptautiskā izstādē, īsi pirms konkursa atklāšanas. Tādēļ tā bija lieliska iespēja iegūt publicitāti Latvijā pašā produkta iepazīstināšanas brīdī un iegūtās balvas kalpoja arī par labu piedevu tālāk komunicējot ar izstādē iegūtajiem ārvalstu klientiem".
Aija Priede-Sietiņa, Radošā direktore, KUKUU baby furniture.
"Gada Balva dizainā 2011" ieguvējs - rūpnieciskais dizains , dizaineris Daneks Sietiņš

"Gada Balva dizainā" deva novērtējumu, kas dod spēku tālāk iet. Otrā lieta, protams, ir publicitāte. Piedalīšanās šajā konkursā palīdz mārketingā un dod savu spēju pierādījumu profesionālajā darbībā ar klientiem."
Raimonds Cīrulis, R&D, dizaineris, MAFFAM FREEFORM

Sekojiet līdzi informācijai par "Gada balvu dizainā 2012" un citiem notikumiem LDS mājas lapā www.design.lv
un sociālajos tīklos!

Informāciju sagatavoja Sabīne Koklačova LDS priekšsēdētāja vietniece
Foto: Stock.XCHNG

2012.gada 14.maijā

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

"ACO Nordic" – ilgtspējīgi notekūdeņu apsaimniekošanas risinājumi cilvēku un vides labklājībai

"ACO Nordic" – ilgtspējīgi notekūdeņu apsaimniekošanas risinājumi cilvēku un vides labklājībai

Ūdens ir ekosistēmu dzīvības avots un cilvēces veselības un labklājības pamats. Tomēr dažādu cilvēka ikdienas darbību rezultātā ūdens sastāvs un kvalitāte tiek radikāli izmainīta. Kā komunālie, tā rūpnieciskie notekūdeņi, neattīrīti vai nepilnīgi attīrīti, ar dažādām tajos esošajām kaitīgajām vielām, baktērijām un mikroorganismiem rezultātā nokļūst apkārtējā vidē, to piesārņojot.

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Atliek ūdens patēriņa skaitītāju dzīvokļos verificēšanu ārkārtējās situācijas laikā

Atliek ūdens patēriņa skaitītāju dzīvokļos verificēšanu ārkārtējās situācijas laikā

Ar mērķi ierobežot vīrusa Covid-19 izplatību un sekmēt nepieciešamo drošības pasākumu ievērošanu, uz Latvijā izsludinātās ārkārtējās situācijas laiku nebūs nepieciešams nodrošināt piekļuvi dzīvokļos esošajiem ūdens patēriņa skaitītājiem un citiem skaitītājiem (arī siltuma maksas sadalītājiem), kas nav komercskaitītāji, un veikt to nomaiņu vai atkārtoto vai pirmstermiņa verificēšanu.

Uzņēmējs runā