Materiāli sienu, grīdas un griestu apdarei
Piedāvājam apskatīt populārākos apdares materiālus un uzzināt, kādas ir to stiprās un vājās puses.
Materiāli sienu apdarei
Tapetes – klasisks sienu apdares veids. Tapetes var izmantot jebkurā istabā, jo pastāv vairāki to veidi: sākot no vienkāršām papīra tapetēm līdz mūsdienīgām 3D tapetēm. Šis materiāls ļoti labi apvieno praktiskumu un dekoratīvās īpašības.
Flīzes – pastāv dažādu tekstūru un krāsu flīzes, kas savā starpā atšķiras ar tehniskām īpašībām un kvalitāti. Katram veidam ir savas priekšrocības, bet pārsvarā visas flīzes ir mitrumu izturīgas, spēj izturēt temperatūras svārstības, tām piemīt augstas pakāpes nodilumizturība. Tieši šo iemeslu dēļ šis materiāls ļoti labi noder sienu apdarei virtuvē un vannasistabā.
Krāsojums – vislētākais sienu apdares veids. Būvniecības materiālu tirgū pieejams plašs krāsu sortiments, turklāt, izmantojot speciāli tam paredzētus instrumentus, telpu var noformēt oriģināli un skaisti. Nedrīkst aizmirst, ka krāsa var izcelt sienas defektus un nelīdzenumus, tieši tamdēļ jāveic papildus darbi – jāizmanto apmetums vai ģipškartons.
Ģipškartons – universāls telpas dekora materiāls. Izmantojot to, var radīt dažādas dizaina kompozīcijas, iekļaujot tajās apgaismes elementus. Tāds apdares veids noslēps sienas nelīdzenumus, dažādas caurules, elektroinstalācijas utt.
Dekoratīvais apmetums ir elastīgs un universāls materiāls. Dažas no svarīgākajām priekšrocībām – bezšuvju uzklāšana, ugunsizturība. To uzskata par videi draudzīgu materiālu, ir viegli kopjams. Taču materiālu ir samērā grūti uzklāt, turklāt tas ir diezgan dārgs.
Sienas paneļi – ātrs un praktisks apdares veids. Paneļi ir mitrumizturīgi, viegli kopjami, tamdēļ tos bieži var redzēt vannas istabās un tualetēs. Iespējams iegādāties dekoratīvos paneļus, kas imitē koku, akmeni un citas tekstūras. Tāds materiāls noder viesistabu un guļamistabu apdarē.
Materiāli grīdas apdarei
Flīzes – ideāls variants vannasistabai, virtuvei, koridorim, kā arī pieliekamai telpai. Flīžu grīda ir ilgizturīga, dilumizturīga un viegli mazgājama. Taču šāda grīda būs "auksta", tamdēļ rekomendē pieslēgt "silto grīdu" sistēmu.
Parkets – viens no dārgākajiem apdares veidiem. Materiāls ir dabīgs un videi draudzīgs, tam piemīt māksliniecisks izskats. Parketa grīda pieprasa īpašu kopšanu, jo koks baidās no mitruma un temperatūras svārstībām.
Lamināts – moderns un praktisks grīdas apdares veids. Plaša krāsas un tekstūras izvēle, pateicoties kurai, šāds grīdas segums papildinās un izdekorēs jebkuru interjeru. Šis materiāls ir ilgizturīgs, dilumizturīgs un ugunsizturīgs. Turklāt šādu grīdu nav nepieciešams krāsot, gruntēt vai pārklāt ar laku. Tā kopšanai nepieciešama tikai mitra drāna.
Linolejs – materiāls, kas spēj imitēt jebkuru citu segumu: koka, flīzes, pat akmens. Tam ir vāja izturība pret temperatūras svārstībām, līdz ar to materiāls var nocietināties vai plaisāt.
Uzlejamās grīdas – grīdas segums uz pašizlīdzinoša maisījuma pamata. Šādai grīdai ir līdzena un gluda virsma. Izceļas ar iespēju uzklāt plēvi, kas sniedz grīdai 3D efektu.
Materiāli griestu apdarei
Ģipškartons – universāls materiāls, izmantojot kuru, var izveidot daudzlīmeņu griestus ar dažādām apgaismes elementu kombinācijām. Šādi griesti noslēpj virsmas defektus, ventilāciju, elektroinstalācijas utt. Augstuma zaudējums - mazākais 5 cm.
Iestieptie griesti – izskatās kā taisni iestiepta, novilkta plātne, kas var būt glancēta, matēta, satīna vai tekstila. Izskatās ļoti estētiski. Ātra montāža – viena no galvenajām materiāla priekšrocībām.
Kasešu piekaramie griesti – metāla piekaramais karkass. Kā dekoratīvie elementi kalpo plātnes (tā saucamās kasetes). Ir mitrumu izturīgs, ilgizturīgs un higiēnisks materiāls.
Latu piekaramie griesti – pēc konstrukcijas līdzinās iepriekšminēto griestu veidam, tiek izgatavoti no alumīnija vai cinkota tērauda. Viegli mazgājams, visvairāk noderēs griestu apdarei vannasistabā un virtuvē.
Režģoti piekaramie griesti – visbiežāk šāds griestu apdares veids tiek izmantots lielas platības telpās. Atšķirībā no augstāk minētajiem piekaramo griestu veidiem, šis ir sarežģītāks montāžā.
Foto: remontbp.com