Pēc monumentālā karoga izbūves uz AB dambja pašvaldība to pieņems dāvinājumā un apsaimniekos
Pēc monumentālā Latvijas karoga uz AB dambja izbūves un nodošanas ekspluatācijā Rīgas pašvaldība to pieņems dāvinājumā no biedrības "Latvijas karogs" un nodrošinās tā turpmāko uzturēšanu un apsaimniekošanu, šodien vienojās Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas deputāti.
Karoga izbūvi nodrošinās biedrība, kura visas darbības projekta realizācijai veic kā Rīgas pašvaldības pilnvarnieks.
Gala lēmums šajā jautājumā vēl būs jāpieņem deputātiem Rīgas domes sēdē.
Kā ziņots, karoga masta augstums paredzēts 60 metri, bet pats karogs - 20 reiz 10 metrus liels. Uz AB dambja veikti ģeodēziskie izpētes darbi, lai noskaidrotu, kā labāk un cik reāli ir iespējama masta balstpamata izbūve.
Karoga izvietojuma vieta tika noskaidrota interaktīvā iedzīvotāju balsojumā 2014.gada nogalē - par atbilstošāko tika atzīts AB dambis. Pērn novembrī Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) aģentūrai LETA pauda bažas par tā izvietošanu uz AB dambja, to skaidrojot ar drošības apsvērumiem. Tomēr sanāksmē pērn decembrī biedrība un pašvaldība vienojās, ka karogu izvietos uz AB dambja.
Jau ziņots, ka monumentālā Latvijas karoga izbūvi uz AB dambja finansēs četri mecenāti - uzņēmēji Armands Garkāns, Juris Kravalis, Jānis Kols un Māris Martinsons - un projekta kopējās izmaksas varētu būt ap 220 000 eiro, aģentūrai LETA pastāstīja biedrības "Latvijas karogs" valdes priekšsēdētājs un projekta idejas autors Rihards Kols. Par karoga izbūves darbiem biedrība rīkos cenu aptauju.
Paredzēts, ka darbs pie karoga masta izbūves tiks sākts 2016.gada janvārī, un plānots, ka tas ilgs aptuveni līdz gada beigām.
"Latvijas karogs" ir unikāls ilgtermiņa projekts - līdz Latvijas simtgades sagaidīšanai 2018.gadā iecerēts valstij simboliskās, labi pārredzamās un nozīmīgās vietās Rīgā un Latvijas novadu centros izvietot monumentālus Latvijas karogus. Projekta realizācijā galvenokārt tiek iesaistīta sabiedrība, kā arī eksperti, atbildīgās valsts un pašvaldību institūcijas, aicinot atlasīt labākās un piemērotākās vietas karogu izvietošanai gan Rīgā, gan Latvijas reģionos.
Pirmā pilsēta, kurā šāds karogs tika uzstādīts, ir Ogre. Līdz Latvijas simtgadei iecerēts uzstādīt vairākus lielizmēra karogus vairākās valsts pilsētās, kā arī novados un pašvaldībās.
LETA
Foto: Lita Krone/LETA