abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi22623
Nozares raksti1035
Ekspertu atbildes2577
Pirts kopšana: 5 svarīgi noteikumi : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Pirts kopšana: 5 svarīgi noteikumi

Pirts kopšana: 5 svarīgi noteikumi

Vēlams ikreiz pirms tās izmantošanas pirti sagatavot, savukārt pēc pēršanās atkal uzkopt, lai koka konstrukcija ilgāk saglabātu savu izskatu un funkcionalitāti. Latvijā visizplatītākās ir slapjā gaisa pirtis, kur tradicionāli tiek mests gars, tomēr pēdējos gados populāras kļuvušas arī cita veida pirtiņas.

Koksnes apstrāde pirts iekšpusē

Arī pirtī izmantotie kokmateriāli (uz grīdas, sienām, arī lāvas un citur ) kā jebkura neapstrādāta koksne, kas tiek pakļauta intensīvam mitrumam, cilvēku sviedriem un ķermeņa sārņiem, karsta un vēsa gaisa plūsmām, bojājas, pelē, tādējādi būtiski sarūkot to kalpošanas laikam. Tādēļ ir ieteicams apstrādāt esošos vai jaunos pirts dēļus ar speciāli šim mērķim paredzētiem līdzekļiem. Pirts dēļus, lāvu, sienas un griestus var apstrādāt ar speciālu dabīgu eļļu, kas piemērota aizsardzībai pret mitrumu un netīrumiem; arī ūdens bāzes akrilāta pārklājumu, speciālu vasku, kā arī citus aizsarglīdzekļus.

Rūpes par pirts ārējo apdari

Jāņem vērā, ka, lai pirts kalpotu vēl ilgi, par to ir pienācīgi jārūpējas, neatkarīgi no tā, kāda ir tās apdare. Tā kā ļoti bieži pirts izgatavošanā tiek izmantoti augstas kvalitātes, ekoloģiski tīri kokmateriāli, ir ieteicams izvairīties no ķīmiskiem tīrīšanas līdzekļiem, laiku pa laikam pirts ārpusi nomazgājot ar vieglu zema spiediena ūdens strūklu. Laika gaitā koks saules gaismas un nokrišņu ietekmē izbalēs un nolietosies, taču tas neietekmē pašas pirts lietošanas īpatnības. Ja ārpusi nepieciešams pārkrāsot, jāizvairās no lakām un ķīmiskām krāsām.

Uzkopšanas darbi pēc katras pēršanās

Edīte Kanberga/flickr.com

Jebkuru pirti obligāti nepieciešams uzkopt pēc ikkatra pirts rituāla, lai tā kalpotu ilgi. Pirts ir vieta, kur cilvēks attīra ķermeni, kas, savukārt, nozīmē, ka pirts tīrīšanā nevajadzētu izmantot ķīmiskos tīrīšanas līdzekļus; ķīmija uzsūksies kokā, un nākamajā pirtī iešanas reizē līdz ar karstumu un mitrumu atkal izdalīsies gaisā. Tā vietā var izmantot tīru ūdeni, lai nomazgātu un noskalotu netīrumus, kā arī izmantot smalku smilšpapīru, lai notīrītu stingrākus traipus vai skrambas. Pretējā gadījumā koka virsmas kļūs netīras, strauji nobrūnēs un nomelnēs, turklāt tajās iekļuvušie mikroorganismi var izraisīt veselības problēmas. Pirts telpu uzkopšanā var izmantot arī speciālus, atbilstoši marķētus uzkopšanas līdzekļus, kas veidoti uz dabīgu izejvielu bāzes.

Pareiza ventilācija un vēdināšana ir būtiska

Ja nav pareizi ierīkota ventilācija, jau pavisam drīz parādīsies pelējums. Tāpat telpām nepieciešama regulāra vēdināšana; pēc pirts apmeklējuma pilnībā attaisa ventilācijas atveres, kā arī dūmvada atveri. Ziemā telpas vēdināšanai var veltīt ap divām stundām, vasarā ventilācijas atveres tur atvērtas visu laiku, līdz pat nākamajai krāsns kurināšana reizei.

Dezinfekcijas pasākumi

Tāpat telpā regulāri nepieciešams apstrādāt visas jebkura materiāla virsmas – sienas, griesti, flīzes un grīdas dēļi, un citi – ar mazgāšanas un dezinfekcijas līdzekļiem. Ēka, par kuru pienācīgi rūpējas, vienmēr kalpos ilgāk, tieši tāpēc pirts uzkopšana ir ļoti svarīga. Dezinfekcija jāveic, lai tiktu samazināti baktēriju, netīrumu un mitruma izraisītie draudi.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Ūdens sūkņi – no "Akvedukta"

Ūdens sūkņi – no

"Akvedukts" vairāk nekā 25 gadu garumā piedāvā dažāda lietojuma ūdens sūkņus. "Akvedukta" speciālisti jums palīdzēs izvērtēt un ieteiks labāko − vai tas būtu sūknis ūdensapgādei, iegremdējamais sūknis drenāžai vai kanalizācijai vai cirkulācijas sūknis apkures sistēmai. 

Aktuālie piedāvājumi

Energoefektīvas koka karkasa mājas

Energoefektīvas koka karkasa mājas

JK Būve piedāvā koka karkasu māju būvniecību ar pilnu apdari. Vairāk nekā 15 gadu pieredze būvniecībā. Strādājot skandināvu valstīs, iegūtā pieredze ļauj veikt karkasa māju būvniecību pēc augstākajiem standartiem.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Reaton" vannas istabas būvniecība: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veidojot savas vannas istabas stilu, jāpievērš uzmanība tās funkcionalitātei un dizainam, jo, iespējams, ka tieši šī telpa kļūs par tavu miera ostu un pozitīvās enerģijas avotu. "Reaton" īstenos tavas ieceres atbilstoši jaunākajām interjera dizaina un stila tendencēm.