Rīgā uzbūvēts jauns traumatoloģijas un ortopēdijas centrs
Būvniecības izmaksas ir 2,7 miljoni latu, bet ēkas medicīniskajā un sadzīves aprīkojumā ieguldīti 0,8 miljoni latu. Projekts finansēts, izmantojot privāto ieguldījumu fonda "ABLV Private Equity Fund 2010" ieguldījumu SIA "Orto klīnika" pamatkapitālā, kā arī sadarbojoties ar AS "SEB banka", kas projekta īstenošanai izsniegusi ilgtermiņa aizdevumu.
"ABLV Private Equity Fund 2010" pieder 60% "Orto klīnikas", bet pārējās uzņēmuma daļas pieder klīnikas mediķiem: 6% - Andrejam Peredistijam, 6% - Artim Gulbim, 5,6% - Valdim Andersonam, 5,6% - Pēterim Līkumam, 5,6% - Annai Mihailovai, 5,6% - Kasparam Rukam, 5,6% - Jānim Viļumam, liecina "Firmas.lv" informācija.
Klīnikā strādā vieni no pieredzējušākajiem traumatologiem-ortopēdiem Latvijā - bijušais Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas vadītājs Vitolds Jurkevičs, Valdis Andersons, Andrejs Peredistijs, Jānis Viļums, kā arī Kaspars Ruks un Artis Gulbis, kuri ir specializējušies mugurkaula ķirurģijas jomā. Radioloģijas nodaļu vada radiologs diagnosts Pēteris Līkums.
Ārstniecības iestādē izveidotas 60 labi apmaksātas darba vietas, ēkas atklāšanā informēja Jurkevičs. Viņš atzina, ka klīnika piesaista arī pacientus no ārvalstīm. Šis projekts Latvijai ir nozīmīgs, jo ārsti paši strādājuši pie tā īstenošanas, negaidot, ka to darīs kāds viņu vietā, atzīmēja Jurkevičs un solīja, ka jaunā ārstniecības iestāde radīs jaunus kvalitātes standartus. Jurkevičs pauda prieku, ka pēc ilgiem investoru meklējumiem "ABLV Private Equity Fund 2010" noticēja ārstu grupas iecerei.
Jaunuzbūvētais traumatoloģijas un ortopēdijas centrs atrodas Rīgā, Bukultu ielā 1a. Tas izvietots trīs stāvos, kopējā platība - 3500 kvadrātmetri. Būvniecība ilga mazāk nekā gadu - būvlaukuma sagatavošana tika sākta pērn jūnijā, bet ekspluatācijā ēka tika nodota šogad maijā.
Jauno centru veido ambulatorā nodaļa, radioloģijas diagnostikas nodaļa, fizioterapijas nodaļa, dienas stacionārs, klīnisko pētījumu nodaļa, reimatoloģijas nodaļa, stacionārs un operāciju bloks.
Stacionārā ir 13 divvietīgās un divas vienvietīgās palātas, kā arī intensīvās terapijas palāta. Stacionārs vienlaikus var uzņemt 30 pacientus. Divas no kopskaitā trijām operāciju zālēm ir aprīkotas ar laminārajām gaisa apmaiņas sistēmām, kas nodrošina īpaši sterilu un pacientiem drošu vidi. Stacionārā ir izvietota arī centrālā sterilizācijas nodaļa. Fizioterapijas nodaļa nodrošina pacientu rehabilitācijas procesu ne tikai ambulatori, bet arī pacientiem agrīnā pēcoperācijas periodā, tiem vēl atrodoties stacionārā. Dienas stacionāra nodaļā ir pieejamas četras gultas vietas pacientiem ar hroniskām balsta aparāta un saistaudu saslimšanām.
Klīnikas radioloģiskās diagnostikas nodaļā ir pieejams plašs pakalpojumu klāsts. Klīnika lepojas ar patlaban Latvijā jaudīgāko magnētiskās rezonanses iekārtu, kura ļauj iegūt izcilas kvalitātes attēlus nekļūdīgai diagnozes noteikšanai. Papildus magnētiskajai rezonansei pacientiem tiek nodrošināti arī datortomogrāfijas, rentgenoloģiskie un ultrasonogrāfijas izmeklējumi. Magnētiskās rezonanses un datortomogrāfijas pakalpojumi "Orto klīnikā" tiek sniegti sadarbībā ar SIA "Veselības centrs 4". "Veselības centra 4" valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds atzina, ka šo pakalpojumu nodrošināšanai ieguldītās investīcijas mērāmas ar sešām nullēm, taču ieguldījums ļaus nodrošināt daudz augstāku kvalitāti.
Veselības ministre Ingrīda Circene (V) sacīja, ka "Orto klīnikas" atklāšana ir apliecinājums visiem skeptiķiem, ka Latvija ir veiksmes stāsts, jo vairāki kolēģi spējuši sasniegt to, kas sākotnēji šķitis neiespējams. Klīnika atbilst trīs būtiskiem vaļiem medicīnā - pieejamība, kvalitāte un efektivitāte, slavēja ministre.
Kā medicīnas iestāde "Orto klīnika" darbu sāka 2008.gadā. Šo gadu laikā "Orto klīnikā" konsultējušies vairāk nekā 40 000 pacientu un veiktas aptuveni 5000 operācijas. Strauji pieaugot sniegto pakalpojumu apjomam, tika pieņemts lēmums būvēt jaunu klīnikas ēku, kurā ārstniecības apstākļi atbilstu labākajiem pasaules standartiem.
Foto: Ieva Lūka/ LETA