abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi24796
Nozares raksti1114
Ekspertu atbildes3041
"Sadales tīkls": "Inspecta Latvia" argumentiem par elektroapgādes kvalitāti nav pamatojuma : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

"Sadales tīkls": "Inspecta Latvia" argumentiem par elektroapgādes kvalitāti nav pamatojuma

"Sadales tīkls": "Inspecta Latvia" argumentiem par elektroapgādes kvalitāti nav pamatojuma
Ņemot vērā AS "Inspecta Latvia" viedokli par elektroapgādes kvalitāti Latvijā, AS "Sadales tīkls" uzsver, ka argumentiem par elektroapgādes kvalitāti, kas traucē uzņēmējdarbības attīstību, nav pamatojuma.

Visā Eiropas Savienībā ir vienotas sprieguma kvalitātes prasības, kuras ir noteiktas standartā LVS EN 50160+AC:2011 L "Publisko elektroapgādes tīklu sprieguma raksturlielumi", kuru Latvijā kā obligāti piemērojamu nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 759 "Noteikumi par publisko elektroapgādes tīklu sprieguma prasībām". AS "Sadales tīkls" ir atbildīgs uzņēmums un ievēro normatīvās prasības attiecībā uz elektroenerģijas piegādes kvalitāti. Jāatzīmē, ka elektroenerģijas sadales sistēmas operatoru sniegto pakalpojumu kvalitāti Latvijā uzrauga Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) un, izvērtējot AS "Sadales tīkls" sniegto pakalpojumu drošumu, SPRK elektroenerģijas sadales pakalpojumu kvalitātes pārskati apliecina, ka elektroenerģijas piegādes pārtraukumu skaits un ilgums samazinās.

Ikdienā tiek veikts nozīmīgs preventīvs tehnisko pasākumu kopums, lai nodrošinātu elektroapgādes kvalitāti, sākot no 110 kV (kilovoltu) apakšstacijām līdz ikvienam mūsu klientam. AS "Sadales tīkls" strādā, lai kļūtu par vienu no labākajiem sadales sistēmas operatoriem Eiropā pakalpojumu kvalitātes, klientu apkalpošanas un tehniskās kompetences jomās, un ik gadu veic ievērojamas investīcijas, lai paaugstinātu piegādātās elektroenerģijas drošumu un kvalitāti. Pērn elektrotīkla attīstībā ieguldīti 102,8 milj. eiro un šogad uzņēmums plāno veikt kapitālieguldījumus 106 milj. eiro apmērā, plānveidīgi veicot vidējā sprieguma gaisvadu līniju pārbūvi kabeļu līnijās, vidējā sprieguma elektrotīkla automatizāciju, elektropārvades līniju un transformatoru apakšstaciju rekonstrukciju un izbūvi, jaunu 110/20/10 kV apakšstaciju izbūvi tuvāk vietām ar lielāko elektroenerģijas patēriņu, 0,23kV elektrotīkla rekonstrukciju Rīgas vēsturiskajā centrā, kā arī ik gadu tiek veikti elektrolīniju trašu uzturēšanas un sakārtošanas darbi.

Elektroapgādes drošuma un kvalitātes paaugstināšanai šogad AS "Sadales tīkls" kopumā visā Latvijā plāno atjaunot 877 km vidējā sprieguma elektrolīnijas, tajā skaitā vidējā sprieguma gaisvadu līniju pārbūve zemē ieraktās kabeļu līnijās plānota 209 km garumā, 823 km zemsprieguma elektrolīnijas, kā arī rekonstruēt vai no jauna izbūvēt 554 transformatoru apakšstacijas.

Pērn visā Latvijā tika atjaunotas 691 km vidējā sprieguma līnijas, 1225 km zemsprieguma līnijas. Elektrolīniju uzturēšanas darbu ietvaros tika nomainīti 34 180 balsti, kā arī rekonstruēta vai izbūvēta jauna 691 transformatoru apakšstacija. Vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīnijas pret kabeļu līnijām pārbūvētas 203 km garumā.

Ikdienā kvalitatīvas, drošas un nepārtrauktas elektroapgādes nodrošināšanai AS "Sadales tīkls" veic elektrotīklu uzturēšanas darbus, tomēr kā ikvienā valstī arī Latvijā 95000 km elektrotīkls nevar būt pilnībā pasargāts no nelabvēlīgu laika apstākļu, nejaušu notikumu un trešo personu izraisītiem bojājumiem, kas rada elektroenerģijas piegādes pārtraukumus lietotājiem, tādēļ šādos gadījumos par jutīgu elektroierīču aizsardzību un drošu ekspluatāciju jārūpējas gan uzņēmumiem, gan mājsaimniecībām. Izvēloties kvalitatīvas aizsardzības iekārtas, lietotāji var pasargāt sevi un savu īpašumu no dažādām, ar elektrību un elektroierīcēm saistītām problēmām. Lai pasargātu savas elektroietaises no īslaicīgu sprieguma pārtraukumu radītas ietekmes, var nodrošināties ar bezpārtraukuma barošanas avotiem (UPS), kas paredzēti dažādu elektroierīču (datortehnikas, apkures iekārtu, ražošanas iekārtu, signalizāciju u.c.) darbības nodrošināšanai elektroenerģijas piegādes pārtraukuma laikā. Medicīnas iestādes, lieli ražošanas uzņēmumi papildus drošībai izmanto ģeneratorus.

AS "Sadales tīkls" ir elektrotīkla uzturētājs un attīstītājs Latvijā, kas nodrošina elektroenerģijas piegādi vairāk nekā vienam miljonam klientu objektu visā Latvijas teritorijā un elektroenerģijas sadales tīklu kopgarums ir gandrīz 95 000 kilometri.

Foto: Stock.XCHNG.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

RNP: Sadzīviski negadījumi nedrīkst kļūt par ikdienu

RNP: Sadzīviski negadījumi nedrīkst kļūt par ikdienu

Šajā nedēļā notikušais negadījums, kas saistīts ar nepilnīgu lifta darbību, kas notika vienā no Kurzemes prospekta deviņu stāvu ēkām, nekavējoties piesaistīja ne tikai operatīvo dienestu tūlītēju reakciju, bet arī ēkas apsaimniekotāja SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) uzmanību. 

Pielaiko telpu, māju, dārzu