Labākais gada interjers - Ventspils prāmju pasažieru termināļa ēkā
Ventspils brīvostas prāmju termināļa kompleksa interjers, ko izstrādāja dizainers Vilmārs Terbets un meistardarbnīca Chilli, tika atzīts par 2007.gadā labāko Latvijas Arhitektu savienības rīkotajā ikgadējā skatē nominācijā "Iekštelpu dizains". Vilmārs Terbets ir arī Ventspils galvenās bibliotēkas un Digitālā centra interjeru autors. Ventspils prāmju terminālis, kura kopējā platība ir ap 2000 kvadrātmetru, atrodas gandrīz pašā Ventas krastā, blakus pilsētas vēsturiskajam centram. Kaut gan ēkas trīsstāvu korpuss lielākoties veidots no stikla un ir240 metrus garas stiklotas galerijas, kas ēku savieno ar krastmalu, tas, pēc speciālistu vērtējuma, nekontrastē ar senākajām celtnēm, bet gan papildina vēsturisko apbūvi kā mūsdienīgs akcents.
Vietā, kur patlaban uzbūvēts jaunais prāmju terminālis, atradās vēsturiska ēka, kurā dažādos laikos bijuši dzīvokļi, darbojusies reālskola u.c. Pēdējās un grandiozākās pārvērtības tā piedzīvojusi šajā gadsimtā. Tagad termināļa arhitektūrā redzama vecā un jaunā sintēze - daļēji saglabājot veco ēku, ar jaunu apjomu , tai piešķirti mūsdienīgi vaibsti. Arī ēkas interjerā sendienas prasmīgi saplūst ar mūsdienām.{ABC_CITATION TEXT=[Ventspils brīvostas prāmju termināļa ēka ir realizēta vēsturiskā vidē; stiklotie apjomi uzsver vecās un jaunās apbūves pretmetu, tostarp iespējami toleranti pret vidi. Reizē ar to iekštelpas risinājumam nākuši klāt papildus uzdevumi – ne tikai nodrošināt pasažieru apkalpošanas funkcijas, atvērtie stiklojumi liek rēķināties ar iekštelpas un ārtelpas saskari. Interjers ir veidots ar arhitektoniskiem līdzekļiem, uzsverot telpu funkcionālo raksturu un norobežojoties no izklaides nepieciešamības. Iekštelpa respektē ārtelpu – dabu un vēsturisko vidi – un apmeklētāju uzrunā tieši, bez dekoratīvas tukšvārdības. Tā ir risināta ar lakoniskām, precīzām formām un ierobežotu tonalitāti, kurā darbojas ne krāsu, bet tumši gaišā un faktūru kontrasti. Ventspils brīvosta ir viens no mūsu valsts robežpunktiem, un šī robeža terminālī ir iezīmēta arī semantiski. Vietas, telpas, formas, faktūras un krāsas izjūtā notiek simboliska atgriešanās pie ziemeļu mentalitātes, kura, pāri klājoties daudzām un dažādām ietekmēm, mūsu zemē jau likās izšķīdusi] AUTHOR=[Ilze Martinsone, mākslas vēsturniece]}Termināļa celtniecības mērķis bija prāmju līniju pasažieru apkalpošanas uzlabošana, tādēļ tika veikta paša termināļa izbūve, kā arī izveidoti stāvlaukumi un piebrauktuves. Vispārējai ērtībai un drošībai pasažieru termināli ar prāmju piestātni savieno slēgta galerija. Interjera dizains pakļauts telpu funkcijai. Iekštelpu iekārtojumā izmantoti moderni lakoniski materiāli un formas.
Par projektu un realizētājiem Latvijas arhitektūras gada labāko darbu skatē balva nominācijā "Iekštelpu dizains" Adrese: Ventspils, Dārzu iela 6 Interjera projekts: SIA "CHILLI", Vilmārs Terbets Pasūtītājs: Ventspils Brīvostas pārvalde Ģenerāluzņēmējs: AS "BMGS" Ēkas apbūves laukums: 900m/2. Kopējā platība: 1938m/2. Stikla galerijas garums: 250 m. Stiklojuma apjomi: galerijai – 1490 kv.m. m/2, ēkas fasādei – 770 m/2. Sagatavojis Sandis Fatjanovs Foto no Chilli arhīva