"Zelta mēness" - kaislīgas mīlestības simbols
Šī nu ir tā retā reize, kad arhitektūras funkcionalitāte paliek otrajā plānā un savu uzvaras gājienu veic estētika. Instalācijas, kas apmeklētājus priecē ar nosaukumu "Zelta mēness", autori ir arhitektu birojs LEAD.
Šis krāšņais modernās mākslas paraugs atrodas Honkongā un savu dalību ikgadējā laternu dizaina produktu konkursā pieteica vien 2012. gadā.
Par ideju "Zelta mēness" izveidei kļuva Honkongas unikālā ēku būvniecības pamatkoncepcija - kurā meistarības un dziļu tradīciju apvienojumu var kombinēt ar izteiksmīgām mūsdienu arhitektūras idejām, tā radot vienotu formulu Honkongas pilsētas ainavas izstrādē.
Sākotnēji šis meistardarbs tika izstādīts Honkongas Viktorijas parkā - tik vien kā uz sešām dienām.
Par pamatkoncepciju šim darbam tik ņemta jau tradicionālā Ķīnas laternu ideja un leģenda par Chang'e, kas ir mēness un nemirstības dieviete – kas savukārt ir galvenie simboli svinot Ķīnas rudens saulgriežus. Saskaņā ar leģendu dieviete Chang'e dzīvo uz mēness, taču viņa vīrs Houyi mitinās uz zemes, pāris var satikties tikai rudens saulgriežu naktī jeb Mārtiņdienā. Šis stāsts Ķīnas kultūrā, ir stāsts par kaislīgu mīlestību.
Veidojot "Zelta mēnesi", tika lietoti tradicionālie laternu izveides materiāli, lai šo objektu padarītu caurspīdīgu un vieglu. Pamatmateriāli – metāla stieples, caurspīdīgi audumi, bambuss, papīrs u.c. jāpiemin, ka, lai izveidotu dramatiskāku vizuālo izskatu, tika izmantoti astoņu dažādu sarkano toņu audumi – sākot no maigi iesārta ziloņkaula toņa auduma, lūdz spilgti un ugunīgi piesātinātajam sarkanajam tonim.
Bez šaubām šī objekta krāšņumu un efektivitāti pastiprina īpaši izveidots apgaismojums.
Pa laternu objektu vienlaicīgi var staigāt aptuveni 150 cilvēku, speciāli izstrādātais gaismas šovs ilgst trīs minūtes un tad tas atkārtojas ik pēc 12 minūtēm.
"Zelta mēness" tika celts 11 dienas un to sešu dienu slavas posmā apmeklēja aptuveni 500,000 viesu.
Foto: http://www.l-e-a-d.pro/Projects