Kā jānoformē zemesgrāmata privatizētam dzīvoklim?

Kā jānoformē zemesgrāmata privatizētam dzīvoklim?
abc.lv lasītājs jautā: "Kā jānoformē zemesgrāmata privatizētam dzīvoklim?"
Daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā esošos privatizētos dzīvokļus zemesgrāmatā var ierakstīt tikai tad ja zemesgrāmatā ir ierakstīta dzīvojamā māja un dokumentiem pievienota Dzīvojamo māju privatizācijas komisijas izziņa par mājas sadalīšanu dzīvokļu īpašumos. Dzīvokļa īpašumam tiek atvērts zemesgrāmatas apakšnodalījums.

Dokumentu apliecinājums
Pēc pirkuma-pārdevuma līguma noslēgšanas ar Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūru vai Rīgas pilsētas pašvaldību jāsagatavo nostiprinājuma lūgums. Saskaņā ar zemesgrāmatu likuma 60. pantu privātpersonu parakstiem uz iesniedzamiem nostiprinājuma lūgumiem jābūt notāra vai bāriņtiesas (pagasttiesas) apliecinātiem. Apliecinot parakstu, pārbauda šo personu rīcībspēju un pilnvarnieka vai pārstāvja pilnvaru apjomu.

Privātpersonu parakstiem nav nepieciešams notāra vai bāriņtiesas (pagasttiesas) apliecinājums, ja nekustamā īpašuma īpašnieki un personas, kuru labā vai pret kurām taisāms nostiprinājums, nostiprinājuma lūgumu zemesgrāmatu nodaļai iesniedz personiski un lūgums pamatots:
1) uz tiesas nolēmumu;
2) uz notariālā akta kārtībā slēgtu darījumu;
3) uz administratīvo aktu par īpašuma tiesību atjaunošanu;
4) uz līgumu par īpašuma tiesību iegūšanu uz nekustamu īpašumu, privatizējot valsts vai pašvaldības īpašumu.

Procesa ilgums un izmaksas
Tātad nostiprinājuma lūgumu var sagatavot notārs vai arī pats privatizētā dzīvokļa īpašnieks, izmantojot Rīgas pilsētas Zemesgrāmatas interneta mājaslapā "zemesgramata.lv" esošo lūguma formu paraugus. Ar paša sagatavoto nostiprinājuma lūgumu personīgi jāierodas zemesgrāmatu nodaļā, līdzi ņemot pasi. Parakstu uz nostiprinājuma lūguma apliecinās zemesgrāmatu nodaļas darbinieks, iekasējot kancelejas nodevu Ls 5 apmērā. Nostiprinājuma lūgumam jāpievieno pirkuma-pārdevuma līguma oriģināls, Valsts Zemes dienesta izdota izziņa par kadastra numura piešķiršanu dzīvokļa īpašumam ,dzīvokļa platību, pie dzīvokļa īpašuma piederošo kopīpašuma domājamo daļu lielumu, apgrūtinājumu esamību vai neesamību. Par dzīvokļa īpašuma tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā tiks iekasēta kancelejas nodeva Ls 9 apmērā.

Pēc divām nedēļām tiks izsniegts īpašuma tiesību apliecinošs dokuments – zemesgrāmatu apliecība.

Sagatavojusi Vera Zajeca

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Kāpēc vērts izvēlēties metāla durvis savam mājoklim?

Kāpēc vērts izvēlēties metāla durvis savam mājoklim?

Šodienas aktīvajā dzīves ritmā metāla durvis ir kļuvušas par neatņemamu ģimenes mājas, dzīvokļa, lauku vai dārza mājas sastāvdaļu. Galvenais iemesls, kāpēc metāla konstrukcijas, tai skaitā metāla durvis, izpelnījušās tik lielu popularitāti, ir to augstā izturība, pateicoties kurai, dzīves telpas kļūst drošākas pret uzlaušanu un garnadžu mēģinājumiem piesavināties vērtīgas mantas. 

Aktuālie piedāvājumi

Parkets, grīdas dēļi un koksnes vecināšana

Parkets, grīdas dēļi un koksnes vecināšana

"Vidrižu Atvari" kopš 1998. gada ražo kvalitatīvu oša un ozolkoka parketu, kā arī ozola grīdas dēļus. Uzņēmums izmanto tikai Latvijā iegūtus, ekoloģiski tīrus izejmateriālus un tehnoloģiskajā procesā neizmanto ķīmiskus palīgmateriālus.

Aktualitātes

Uzņēmējs runā

Parkets, grīdas dēļi un koksnes vecināšana

grida

"Vidrižu Atvari" kopš 1998. gada ražo kvalitatīvu oša un ozolkoka parketu, kā arī ozola grīdas dēļus. Uzņēmums izmanto tikai Latvijā iegūtus, ekoloģiski tīrus izejmateriālus un tehnoloģiskajā procesā neizmanto ķīmiskus palīgmateriālus.