






Nedēļas tēma
Lineļļas krāsa-beice NATURA – dabisks risinājums ilgmūžībai un elegancei

Lineļļas krāsa-beice NATURA ir vairāk nekā tikai produkts – tā ir uzticams sabiedrotais jūsu mājokļa un mēbeļu aizsardzībā. Lai jūsu projekti būtu ne tikai skaisti, bet arī izturīgi un dabai draudzīgi, lineļļas krāsa-beice ir labākā izvēle jūsu nākamajam projektam. Uzzināsim vairāk!
Aktuālie piedāvājumi
Ilgtspējīgi elektromontāžas risinājumi – kopā ar SIA SORMEKS

Uzņēmums SIA SORMEKS veic visu veidu elektromontāžas un elektroinstalācijas darbus, kā arī elektromērījumus.
Izstāsti Latvijai
LZT Latvia – efektīva notekūdeņu attīrīšana: Pielaiko telpu, māju, dārzu

LZT Latvia ir viens no vadošajiem Latvijas uzņēmumiem notekūdeņu attīrīšanas jomā ar vairāk nekā desmit gadu pieredzi un tūkstošiem realizētu projektu gan Latvijā, gan arī citur Eiropā, Āzijā un pat Āfrikā. U
Atbild eksperti
Guļbūves mansarda siltināšana: vai, izmantojot kokšķiedras vati, jālieto tvaika barjera?
Labdien!Vai, izmantojot Steico flex kokšķiedras vati, jālieto tvaika barjera, vai to var ieslēgt starp kokšķiedras plātnēm no abām pusēm līdzīgi kā ekovati?
Vai kā tvaika barjeru var izmantot OSB plāksnes? Mans variants - no ārpuses zem jumta latojuma uz spārēm kokšķiedras plātne (19-25mm), starp spārēm Steico flex lokšņu siltumizolācija, no iekšpuses kā tvaika barjera un pagaidu apšuvums - OSB plāksnes, kas pēc tam papildus apšūtas ar 25-40 mm kokšķiedras plāksnēm un ideālā gadījumā - māla apmetumu.
Paldies!
Intars Rozmans
Karkasa mājas ārsienas siltināšana: vai šāds pīrāgs būs pietiekošs, ja ārsienu nobeigs ar vagondēli?
Labdien!Būvēju mazu mājiņu 30 m2, lai dzīvotu vasarā un ziemā. Sienas pīrāgs: no iekšpuses vagondēlis, tvaika barjera, lata 5 cm biezumā, starpā 5 cm akmens vate, 15 cm karkasa dēlis, starpā 15 cm putuplasts, vēja barjeras membrāna, 2 cm lata (pagaidām ir 15 cm karkasa dēlis, vēja barjēras membrāna un 2 cm lata ).
Jautājums , vai pīrāgs būs pietiekošs, ja ārsienu nobeigs ar vagondēli? Kāds biezums vagondēlim fasādei būtu labāks - 12 mm vai 2 cm, vai tam nebūs lielas nozīmes?
Otrs variants ārpusē, kur jau ir uzsista vēja barjeras membrāna un 2 cm bieza lata, uz tas virsū pieskrūvēt 15 mm mitrum izturīgo skaidu plātni un klāt pielīmēt, pieskrūvēt fasādes vati 3 vai 5 cm vai putuplastu un apmest. Iekšpusē paliek viss tas pats, kas minēts iepriekš. Kādas ir jūsu domas?
Paldies!
Intars Rozmans
Skaidbetona ēkas fasādes siltināšana: Kā nodrošināt, lai fasādes siltināšanas rezultātā nepasliktinātu mājas "elpošanu"?
Labdien!60. tajos gados būvēta vienstāva dzīvojamā ēkā ar mansardu; skaidbetona sienu biezums ~35cm; mansards un vējtveris ar "kambari" - koka konstrukcija.
Līdzšinējā laikā fasādei nav bijusi nekāda apdare. Mansarda daļā jumts siltināts, frontonu sienas izbūvētas koka karkasa risinājumā (oriģinālajam koka dēļu klājam izbūvējot 15 cm sienu karkasu, "pīrāgā": pretvēja izolācijas plāksne, siltinājums ar 15 cm "Isover" minērālvati, tvaika izolācijas plēve, riģīpsis). Līdztekus fasādes apdarei tiek vērtēta arī siltināšanas iespēja ēkai no ārpuses - gan pirmajam skaidbetona stāvam, gan mansarda daļai. Tiek izskatīta koka dēļu apdare vai kāds no ventilējamo fasāžu variantiem.
Kurš variants būtu vispiemērotākais šādas skaidbetona ēkas gadījumā?
Kādas fasādes "pīrāgs"/tā atšķirības, priekšrocības/trūkumi, salīdzinot:
- koka dēļu apdari?
- www.cedral.world/lv-lv/fasade/ apdares materiālu?
- https://tempsi.com/lv/produkts/tempsi-granito/?
Orientējošas atšķirības kvalitātē, izmaksās?
Citu risinājumu priekšrocības/ piemērotība skaidbetona sienām (www.ventilejamasfasades.lv/ventilejamas-fasades-katalogi/); Cita alternatīva? (www.cewood.com/produkti/konstruktivas-platnes)?. s
Galvenā baža - kā nodrošināt, lai fasādes siltināšanas rezultātā nepasliktinātu mājas "elpošanu".
Paldies iepriekš par konsultāciju!
Intars Rozmans