Kā nelielu vannasistabu pārvērst relaksējošā oāzē? Iesaka dizainere
Latvijā cilvēku vēlmes un fantāzijas attiecībā par vannasistabas iekārtojumu mēdz būt diezgan ekstravagantas. Piemēram, cilvēki vēlas savā vannasistabā radīt tropu sajūtu. Vai šādā situācijā ir vērts ļauties impulsam, skaidro vannu, dušu, studijas "Amirels" interjera dizaina konsultante Aija Miksone.
Ieteicams tomēr būtu nesteigties, apsvērt, cik šāds risinājums būs praktisks un vai tas neapniks pēc pāris gadiem. Lai vannasistabu iekārtotu ērti un komfortabli, dizainere iesaka ar objektīvu skatu izvērtēt telpu, cik tajā ir vietas, savas vēlmes un nepieciešamību pēc funkcijām un, protams, padomāt par nākotni, vai izvēlētais risinājums būs ērts un tīkams gaumei arī pēc vairākiem gadiem.
Dizainere iesaka idejas, kā nelielā vannasistabā, kur vietas pietiek tikai dušai, gūt daudzveidīgas un relaksējošas sajūtas. Piemēram, var izmantot daudzfunkcionālās dušas sistēmas, tā var būt griestos iebūvēta duša, no kuras gāžas ūdenskritums vai arī ūdenstrūklas no sāniem, kas rada patīkamu un relaksējošu masāžas efektu.
Daudzi cilvēki ir saskārušies ar nepatīkamo un piņķerīgo darbu – tīrīt dušas kabīni, kurai savienojumu vietās, spraudziņās un gropītēs uzkrājas ūdens un ziepju nosēdumi. Dizainere norāda, ka šobrīd aktuālas ir dušas kabīnes, kuras ir nesalīdzināmi vieglāk kopt, jo tās ir izstrādātas, lai nebūtu vietu, kur nosēsties nosēdumiem un netīrumiem.
Šādām dušas kabīnēm plastikāta vietā (kabīnēm, sienām) visbiežāk izmanto stiklu, jo to ir daudz vieglāk kopt, kā arī stikls izskatās daudz elegantāk un ekskluzīvāk.
Izvēloties neparastāku dušas risinājumu, parasti gan ir arī standarta dušas klausule, kuru var paņemt rokā un ērti noskaloties.
Dizainere arī novērojusi, ka cilvēki pašlaik arvien biežāk izvēlas dušu, kas sniedz vairāk relaksējošu sajūtu. Tāpēc aktuāli ir ierīkot lielāka izmēra dušas kabīnes (nevis standarta 0,90 x 0,90 metru lielu, bet karalisku apartamentu cienīgu dušas kabīni ap 1,0 x1,40 metrus lielu). Šādā veida dušas kabīnēs ir daudz vairāk vietas, var ierīkot un baudīt dažādus dušas efektus, piemēram, relaksējošu ūdens masāžu.
Dažkārt cilvēki dušai atvēl telpas daļu, norobežojot to ar stikla sienu. Tajā nav ne dušas kabīnes, ne dušas paliktņa, grīda ir tehnoloģiski atbilstoši noflīzēta ar ūdens noteci grīdā.
Savukārt vannu dizainā aktuālas ir akmens masas vannas. To izskats raisa asociācijas ar ekskluzivitāti un pilnīgu relaksāciju.
Dizainere, savā ikdienas darbā palīdzot cilvēkiem iekārtot interjerus, tai skaitā vannasistabas, stāsta, ka izvēle par labu duškabīnei vai vannai lielā mērā ir atkarīga no cilvēku ikdienas ritma.
Cilvēki, kam ir ļoti aktīvs dzīves ritms, pārsvarā tie ir gados jauni cilvēki, visbiežāk tomēr izvēlas ierīkot dušu. Tas ir ērtāks risinājums, aizņem daudz mazāk laika, nekā, piemēram, vanna, kura ir jāpiepilda ar ūdeni, lai izbaudītu procesu.
Priekšrocība ir arī tā, ka duša aizņem daudz mazāk vietas. Senāk būvētos dzīvokļos, kur vannasistabas ir nelielas, un ir jāierūmē gan veļas mašīna, gan izlietne, duškabīne ir daudz parocīgāka.
Ģimenēm ar maziem bērniem piemērotāks risinājums ir vanna, jo mazgāt bērnu vannā ir daudz ērtāk. Ja vannasistaba ir neliela, var izvēlēties tai piemērotu mazāka izmēra vannu.
Tālredzīgas ģimenes, iekārtojot vannasistabu, nereti paredz vietu gan vannai, gan duškabīnei – ar domu, kad bērni būs paaugušies, izmantot dušu.
Jārēķinās arī, ka vanna ir salīdzinoši augsta, tajā ir jāiekāpj. Ja mājās mīt gados vecāki cilvēki, tas varētu būt apgrūtinoši.
Dizainere uzsver, ka cilvēkiem, kam relaksācija vannā sagādā patiesu prieku un baudu, tomēr ir vērts atļauties sev šo ikdienas prieciņu, tad ieteicams vannasistabu iekārtot tā, lai šī telpa tik tiešām būtu relaksācijas un atpūtas oāze.