Kā nokrāsot flīzes?
Flīzes ir praktisks apdares materiāls, bez kura nav iedomājama gandrīz neviena vannas istaba un virtuve. Šis materiāls var kalpot gadiem ilgi, taču ar laiku gaume, dizaina tendences un telpu iekārtojums mainās, turklāt ne vienmēr ir vēlme un iespējas veikt laikietilpīgus un dārgus remontdarbus. Tāpēc flīžu sienu var gluži vienkārši nokrāsot.
Galvenās flīžu krāsošanas priekšrocības
• Iespēja ātri, lēti un vienkārši atjaunot vannas istabas vai virtuves interjeru. Nokrāsojot flīzes, iespējams kardināli mainīt telpas izskatu, neveicot apjomīgus remontdarbus un neieguldot lielus laika un naudas resursus.
• Lielisks veids, kā nomaskēt defektus. Ar laiku flīzes mēdz zaudēt savu sākotnējo izskatu. Tajās var parādīties dažādas plaisas un citi defekti, taču tas nav iemesls pilnībā mainīt flīzes. Nelielus defektus un bojājumus var veiksmīgi nomaskēt arī ar krāsas palīdzību.
• Iespēja izpaust savu radošo garu. Flīzes var ne tikai nokrāsot vienā tonī, bet arī izveidot uz tām interesantu ornamentu vai zīmējumu, piešķirot vannas istabai vai virtuvei oriģinālu izskatu.
Nepieciešamie materiāli
• Krāsas. Flīžu krāsošanai piemērotākās ir akrila vai epoksīda krāsas. Tāpat var izmantot arī satīna emalju, kura piešķirs flīzēm matētu efektu. Pirms krāsu iegādes svarīgi pārliecināties, ka tās ir piemērotas izmantošanai telpās ar paaugstinātu mitrumu;
• Otiņas, krāsošanas rullis, krāsošanas līmlente robežu iezīmēšanai un citu virsmu aizsardzībai no krāsas traipiem;
• Ja ir vēlme uz sienas izveidot ornamentu vai zīmējumu, kvalitatīvākām rezultātam ieteicams izmantot trafaretu;
• Līdzeklis gruntēšanai;
• Laka krāsas nostiprināšanai,
• Krāsas šķīdinātājs.
Darba kārtība
1. Pirms ķerties klāt krāsošanas darbiem, flīzes nepieciešams kārtīgi nomazgāt un attaukot ar speciāliem, abrazīviem mazgāšanas līdzekļiem, izmantojot birstīti ar cietiem sariem vai sūkļa raupjo pusi. Rūpīgi jāattīra arī flīžu šuves, jo tieši tur netīrumi uzkrājas visvairāk. Lai panāktu labāku krāsas saķeri ar virsmu, flīzes pirms tam noslīpē ar smalku smilšpapīru.
2. Noteikti jāparūpējas par blakus esošo virsmu (vannas malu, izlietnes, plauktu, grīdas un griestu) aizsardzību, noklājot tās ar avīzēm vai plēvi vai uzlīmējot speciālo krāsošanas līmlenti.
3. Kad flīžu siena ir tīra un sausa, vienmērīgi uzklāj līdzekli gruntēšanai.
4. Kad grunts nožuvusi, uzklāj vēlamo krāsu divos plānos slāņos, katram ļaujot pilnībā nožūt.
5. Lai atjaunotais interjers vēl ilgu laiku saglabātu savu izskatu, tam jānodrošina papildu aizsardzība, pārklājot krāsotās flīzes ar laku. Laku labāk izvēlēties uz ūdens bāzes – tā ātrāk žūst un tai nav raksturīgs asais un nepatīkamais aromāts.