abc.lv skaitļos

Lietotāji online91
Aktīvie uzņēmumi28155
Nozares raksti2373
Ekspertu atbildes3041
Pēc restaurācijas svinīgi atklās Kuldīgas Veco rātsnamu : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Pēc restaurācijas svinīgi atklās Kuldīgas Veco rātsnamu

Pēc restaurācijas svinīgi atklās Kuldīgas Veco rātsnamu

Ceturtdien, 31.martā, plkst.15.00 Kuldīgā pēc restaurācijas svinīgi atklās Kuldīgas Veco rātsnamu, abc.lv informēja Kuldīgas novada pašvaldības pārstāve Kristīne Duļbinska. Kuldīgas Vecais rātsnams ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un nozīmīga Kuldīgas vecpilsētas kultūras mantojuma daļa.

Kuldīgas Vecā rātsnama restaurācija bijusi nepieciešama ēkas sliktā tehniskā stāvokļa dēļ. Ēka ir nozīmīgs pilsētbūvniecības paraugs un tradicionālo kultūras vērtību radīšanas vieta, jo tajā darbojas Kuldīgas Aktīvās atpūtas centrs, Tautas lietišķās mākslas studijas "Varavīksne" un "Ķocis", kā arī radošā fotostudija.

Pēc pašvaldības pasūtījuma ēkas tehnisko projektu izstrādāja SIA "Wonderfull", bet ēkas restaurāciju atbilstoši iepirkumam veica SIA "Ostas celtnieks". Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa un SIA "Ostas celtnieks" valdes priekšsēdētājs Konstantīns Bursakovskis līgumu par restaurācijas darbu veikšanu Kuldīgas Vecajā rātsnamā parakstīja 2015.gada 3.februārī. Būvdarbi ilga gadu.

Atjaunošanas darbi paredzēti ne tikai kā ēkas saglabāšanas pasākums, bet arī kā sabiedrības izglītošana. Lai apmeklētājiem būtu iespējams iepazīt tradicionālu 19.gadsimta sākuma koka ēku būvniecības tradīciju, atjaunots vēsturiskais telpu plānojums un anfilāde abos ēkas stāvos, atjaunots viens no diviem vēsturiskajiem manteļskursteņiem, atsegtas laikmetam raksturīgās būvkonstrukcijas, būvdetaļas un sienu gleznojumi.

Tāpat ēkas restaurācijas gaitā atjaunotas nozīmīgākās telpas, piemēram, maģistrāta zāle, kur izlēma pilsētas svarīgākos jautājumus, atsegti koka siju griesti, saglabātas vēsturiskās un pēc 1973.gada projekta izgatavotās detaļas, kas bijušas labā tehniskā stāvoklī. Balstoties uz arhitektoniski māksliniecisko izpēti, vēsturiskajā atrašanās vietā atgriezušās kāpnes, kā arī likvidētas padomju laikā ierīkotās plašās kāpņu telpas, tādējādi paplašinot izmantojamo telpu platību amatnieku darbnīcu vajadzībām. Ņemot vērā nepieciešamību paplašināt amatnieku darbnīcas un nodrošināt tajās pietiekošu gaismu, 2.stāva pažobelēs atsegtas un jumtā uz Alekšupītes pusi izveidotas Kuldīgai raksturīgās, jau esošajām analogas logu izbūves. Veikta arī Vecā rātsnama fasādes restaurācija. Darbos izmantotas tradicionālās metodes un materiāli.

Vienlaikus ar restaurēto ēku Vecajā rātsnamā atklās Kuldīgas Kultūras centra tautas lietišķās mākslas studiju "Varavīksne" 50 gadu jubilejas un "Ķocis" 45 gadu jubilejas izstādes. Abu studiju mājvieta ir Vecais rātsnams. Līdz ar tautas daiļamata meistariem – audējiem un pinējiem –, kuri darbojas lietišķās mākslas studijās, restaurētajās telpās atgriezīsies arī radošā fotostudija "Divas upes". Nedaudz vēlāk – vasarā – Vecajā rātsnamā atgriezīsies Kuldīgas Aktīvās atpūtas centrs.

Vecā rātsnama restaurācijas pieteikumu pašvaldība bija iesniegusi Kultūras ministrijas rīkotajā Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta 2009. – 2014.gada perioda programmas "Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunošana" grantu shēmā "Kultūras mantojuma saglabāšana". Projektam pieejamais EEZ līdzfinansējums bija 250 000 eiro, savukārt pārējās izmaksas pēc izsludinātā būvniecības darbu iepirkuma sedza Kuldīgas novada pašvaldība.

Publicitātes foto

Banner 280x280

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Būvniecības informācijas sistēmā pieejams Dzīvokļu īpašnieku kopību reģistrs

Būvniecības informācijas sistēmā pieejams Dzīvokļu īpašnieku kopību reģistrs

Saskaņā ar grozījumiem Dzīvokļa īpašuma likumā ir izveidots Dzīvokļu īpašnieku kopību reģistrs, kura pārzinis ir Būvniecības valsts kontroles birojs. Dzīvokļu īpašnieku kopību reģistrs ir pieejams Būvniecības informācijas sistēmas sadaļā “Reģistri” apakšsadaļā “Dzīvokļu īpašnieku kopību reģistrs”. 

Aktualitātes

Latvijas Arhitektu savienība aicina uz Atvērto durvju dienu

Latvijas Arhitektu savienība aicina uz Atvērto durvju dienu

29. maijā Latvijas Arhitektu savienība (LAS) aicina uz atvērto durvju dienu Arhitektu namā – dienu ar provocējošām, asprātīgām un profesionāli spraigām diskusijām par arhitekta profesiju, izaicinājumiem un iespējām Latvijā un ārvalstīs.

Izstāsti Latvijai

SIA Commodus: Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA Commodus: Pielaiko telpu, māju, dārzu

SIA Commodus tirdzniecības un montāžas vadītājs Sandis Ainārs ir apkures, alternatīvās enerģijas un kondicionēšanas eksperts. Sandim svarīgākais ir izcili padarīts darbs. Viņš ir pārliecināts par savu ieteikto, pārdoto un uzmontēto iekārtu kvalitāti un atbilstību klienta vajadzībām.