abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi24796
Nozares raksti1114
Ekspertu atbildes3041
Sākta RSU zinātnes centra "Kleisti" rekonstrukcija : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Sākta RSU zinātnes centra "Kleisti" rekonstrukcija

Sākta RSU zinātnes centra "Kleisti" rekonstrukcija
Izmantojot ERAF līdzfinansējumu zinātnes un pētniecības infrastruktūras modernizācijai un attīstībai, ir uzsākta Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) zinātnes centra "Kleisti", Rātsupītes ielā 5, Rīgā rekonstrukcija. Plānotās investīcijas rekonstrukcijai paredzētas 897 017,27 latu apmērā un to plānots pabeigt sešu mēnešu laikā.

Pēc rekonstrukcijas un nepieciešamo iekārtu iegādes, zinātnes centrā darbu turpinās RSU A.Kirhenšteina Mikrobioloģijas un virusoloģijas institūts, kā arī uz to no RSU centrālās ēkas, Dzirciema ielas 16 tiks pārvietotas vēl citas RSU zinātnes struktūrvienības - Darba drošības un vides veselības institūts, Bioķīmijas laboratorija un Androloģijas laboratorija.

Rezultātā tiks sekmēta ieguldījumu koncentrācija, intensīvāka telpu un aprīkojuma izmantošana, nodrošinot ērtāku pieeju iekārtām, kā arī dos ieguldījumu augstas kvalitātes pētniecības centra veidošanai. Nākotnē RSU zinātnes centra atrašanās Kleistos nodrošinās pētniecības sinerģiju un infrastruktūras kopīgu izmantošanu arī ar blakus esošajām pētniecības institūcijām - Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centru un LU plānoto Biotehnoloģijas centru.

Atjaunotajā centrā tiks arī veikti pētījumi šūnu bioloģijā, proteomikas un epiģenētiskie pētījumi, infektoloģijas pētījumi, kā arī biomarķieru izstrāde slimību diagnostikai un terapijas efektivitātes monitoringam. Šie pētījumu virzieni ir ietverti valsts nozīmes pētījumu centra (VPNC) attīstības virzienā "Translācijas medicīna", kas dos ieguldījumu virziena mērķa sasniegšanai - pilnveidot un attīstīt zināšanas par bioloģiskiem procesiem un to regulējošajiem mehānismiem, kas nodrošina cilvēku veselību un vai ir iesaistīti slimību izraisīšanā.

Papildus RSU zinātnes centrā "Kleisti" tiks iekārtota laboratorija apkārtējās vides un darba vides pētījumiem, kas ir daļa no VNPC attīstības virziena "Sabiedrības veselība", un ir vērsti uz pētījumu virziena mērķa sasniegšanu - uzlabot un veicināt iedzīvotāju veselību, izpētot endogēno un eksogēno riska faktoru ietekmi dažādās iedzīvotāju populācijās.

Rekonstrukcijas rezultātā tiks veikta laboratorijas telpu pārplānošana laboratoriju vajadzībām. Tiks arī telpiski optimizēta dažādu laboratoriju palīgtelpas un izveidota semināru telpa visu ēkā izvietoto zinātnisko struktūrvienību un laboratoriju izmantošanai. Telpu izvietojums un aprīkojums būs pieejamas personām ar funkcionāliem traucējumiem. Aktivitātes ietvaros plānots rekonstruēt telpas aptuveni 2800 m2 platībā, veicot nepieciešamos būvniecības darbus un uzstādot ēkas iekšējās komunikācijas.

Rekonstrukcijas darbi tiek uzsākti, ņemot vērā 2013.gada 3.jūnijā ERAF līdzfinansētā projekta "Sabiedrības veselības un klīniskās medicīnas valsts nozīmes pētniecības centra izveide un tā infrastruktūras modernizācija" ietvaros starp RSU un SIA "Arčers" noslēgto būvniecības līgumu. Pēc rekonstrukcijas darbu paveikšanas sekos pētniecībai nepieciešamā aprīkojuma uzstādīšana.

Īsi par projektu:
* Projekta vadošais partneris: Rīgas Stradiņa universitāte, partnerībā ar Latvijas Universitāti;
* Vienošanās par Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta īstenošanu: Nr. 2011/0043/2DP/2.1.1.3.1./11/IPIA/VIAA/003;
* Projekta vadītājs: Mārtiņš Menniks;
* Projekta mērķis: Projekta "Sabiedrības veselības un klīniskās medicīnas valsts nozīmes pētniecības centra izveide un tā infrastruktūras modernizācija" mērķis ir pilnveidot zinātnisko un pētniecības aprīkojumu un izveidot tā darbībai atbilstošu infrastruktūru, lai nodrošinātu mūsdienīgu materiāltehnisko bāzi pētniecības aktivitātēm Sabiedrības veselības un klīniskās medicīnas valsts nozīmes pētniecības centrā (SVKM VNPC), tādējādi sekmējot pētniecības intelektuālā potenciāla attīstību, kā arī nodrošinātu nepieciešamos informācijas resursus un to pieejamību, un veicinātu konkurētspēju Eiropas un pasaules pētniecības telpā;
* Projekta kopējais īstenošanas termiņš: 2012.gada 1.janvāris - 2014.gada 31.augusts;
* Projekta kopējais finansējums: 5 386 666 LVL, tai skaitā attiecināmās izmaksas - 5 361 396,00 LVL, no kurām ERAF līdzfinansējuma apjoms ir 4 810 510 LVL (89,72%);
* Projekts "Sabiedrības veselības un klīniskās medicīnas valsts nozīmes pētniecības centra izveide un tā infrastruktūras modernizācija" (Vienošanās nr.: 2011/0043/2DP/2.1.1.3.1./11/IPIA/VIAA/003) tiek realizēts ar Eiropas Savienības Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansiālu atbalstu.

Informāciju sagatavoja Edijs Šauers, Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs
Foto: Fotolia

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

RNP: Sadzīviski negadījumi nedrīkst kļūt par ikdienu

RNP: Sadzīviski negadījumi nedrīkst kļūt par ikdienu

Šajā nedēļā notikušais negadījums, kas saistīts ar nepilnīgu lifta darbību, kas notika vienā no Kurzemes prospekta deviņu stāvu ēkām, nekavējoties piesaistīja ne tikai operatīvo dienestu tūlītēju reakciju, bet arī ēkas apsaimniekotāja SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) uzmanību. 

Pielaiko telpu, māju, dārzu