Vannas istabas remonts: Ar ko sākt un kā to paveikt maksimāli kvalitatīvi?
Vannas istaba bieži vien ir viena no mazākajām telpām mājā, taču tās remonts prasa samērā lielus līdzekļus. Mūsdienīgai vannas istabai jābūt gan funkcionālai, gan izturīgai, ērti kopjamai un komfortablai. Pats būtiskākais, protams, ir tas, ka tev un tavai ģimenei būs daudz patīkamāk un ērtāk atjaunotajā vannas istabā uzturēties. Tomēr, ja remonts tiek veikts kvalitatīvi, pienācīgi plānojot un apsverot visas nianses, tas var būt liels ieguldījums arī mājokļa kopējā vērtībā.
Tātad tas ir izlemts – ir nepieciešams veikt vannas istabas remontu! Lai optimizētu ieguldījumus, ir ļoti svarīgi rūpīgi plānot. Tāpēc, pirms tiek veikts remonts, nosaki mājsaimniecības vajadzības, domājot par katra ģimenes locekļa dzīvesveidu, un visbeidzot – nosaki budžetu.
Autors: vannas_istabas_plaukti
Faktori, ko ņemt vērā
Ņem vērā mājsaimniecības lielumu un katra cilvēka īpašās vajadzības – turklāt, jo lielāka ģimene, jo vairāk uzglabāšanai nepieciešamās vietas vannas istabā jāatvēl. Matu kopšanas līdzekļi, fēns, kosmētika, dvieļi, un tā tālāk – pat ja vannas istaba nav ļoti liela, visi šie priekšmeti visdrīzāk tiek uzglabāti tur. Tas nozīmē, ka jāpievērš īpašu uzmanību uzglabāšanas vajadzībām, tostarp skapju un / vai plauktu izvietojumam.
Padomā arī par ģimenes locekļu vai savām aktivitātēm un dzīvesveidu: kurš izmantos vannas istabu – bērni vai pieaugušie? Tas ir svarīgs faktors, kas jāņem vērā, domājot par vannas istabas dizainu un tajā izmantotajām mēbelēm vai tehniku. Ja vannas istabu izmanto vairāk nekā viena persona, izkārtojums ir attiecīgi jāplāno.
Autors: vannas_istabas_aksesuari
Budžeta plānošana
Vannas istabas remonts būs saistīts ar noteiktu darba apjomu un nepieciešamo lietu iegādi. Tas nozīmē, ka, plānojot budžetu, jau iepriekš veic aprēķinu par katru remonta aspektu: santehniku, elektrību, skapjiem, plauktiem un darba virsmām, izlietnēm un jaucējkrāniem, krāsu, apdari un piederumiem, grīdas segumu, ventilāciju, apgaismojumu, apdari un aksesuāriem.
Dažiem lieliem vai specifiskiem darbiem būs nepieciešama profesionāla palīdzība, kas dažkārt var ievērojami palielināt izmaksas.
Autors: vannas_istabas_remontdarbi
Remontdarbu veikšana un vannas istabas iekārtojums
Santehnika un elektrība. Ūdens apgādei vannas istabā ir izšķiroša nozīme, tāpēc santehnikas darbiem vajadzētu būt prioritātei. Ja vien neesi pieredzējis šīs jomas speciālists, labāk atstāj to kvalificēta profesionāļa ziņā, kurš darbu pabeigs ātrāk un atbilstoši visiem drošības standartiem. Tas pats attiecas uz elektrību; ja vien neesi pārliecināts, ka tev ir visas nepieciešamās prasmes, uztici gaismekļu, ventilatora, kontaktligzdu un citu elektroierīču uzstādīšanu, kā arī elektroinstalācijas darbus meistara ziņā.
Krāsošana un grīdas segums. Veic visus krāsošanas darbus, pirms tiek uzstādīti jebkādi aksesuāri, skapji un grīda. Pēc tam uzstādi sienas flīzes, un tad – grīdas segumu.
Santehnika. Kad iepriekšējie darbi ir paveikti, pienācis laiks uzstādīt arī santehniku kā, piemēram, vannu, duškabīni un tualetes podu.
Skapji un virsmas. Uzstādi skapīšus un plauktus, kā arī visas virsmas un izlietni. Izskati visas pieejamās uzglabāšanas sistēmas, lai vannas istaba būtu funkcionāla un tajā būtu kārtība. Izvēles iespējas mūsdienās ir ļoti plašas!
Aksesuāru izvēle. Mazāk ir vairāk, ja runa ir par vannas istabas piederumiem un aksesuāriem: elegants spogulis, mīksti dvieļi un glīts vannas paklājs ir viss, kas nepieciešams jaunās vannas istabas dekorēšanai.