abc.lv skaitļos

Lietotāji online113
Aktīvie uzņēmumi25042
Nozares raksti1210
Ekspertu atbildes3041
Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv
Viedoklis: Būvniecības nozarei jāapsteidz laiks, lai atgūtu labo vārdu
PONTON.LV: Pielaiko telpu, māju, dārzu
Piekares sastāvdaļu nodiluma un darbības traucējumu pazīmes

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Pielaiko telpu, māju, dārzu

PONTON.LV: Pielaiko telpu, māju, dārzu

PONTON.LV: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Uzņēmums PONTON.LV izstrādā dažādus risinājumus peldošām konstrukcijām, terasēm, krastu stiprinājumiem un aksesuāriem. Jūsu uzmanībai tiek piedāvāts pieejams plašs augstas kvalitātes pontonu un saistīto produktu klāsts.

Atbild eksperti

Kādu jumta pīrāgu veidot dēļotam jumtam?
Labdien!

Vēlos mainīt jumta segumu. Noskatīts ir "Eternit Gotika". Vēlos saprast, ko darīt ar nodēļoto jumtu. Esmu meklējis internetā, prasījis celtniekiem - domas dalās.

Dēļi pa taisno piešūti pie spārēm un tad seko "Onduline". Par cik dēļiem nav nekādas vainas, negribētos to visu plēst nost. Jumts nav liels - divas plaknes, katra ~65-70 m2. Vai jumta spārēm nepieciešams likt krēslus? Nākotnē plānots bēniņus siltināt un apdzīvot.

Paldies!
Atbild:
"MiTek Baltic"
Labdien! Es uzskatu, ka tomēr būtu jāņem nost dēļu segums, ja tur nav vetilējamās kontrlatas. Noņemtos dēļus Jūs varat pēc tam tos izmantot kā latojumu. Ja bēniņus ir plānots siltināt un apdzīvot, tad būtu nepieciešams vairāk informācijas par esošo konstrukcijas risinājumu un dimensijām, lai precīzāk varētu ko ieteikt....

Ēku fasādes, jumti

Vai fibrolīta plāksnes ir izmantojamas ārējai fasādes apdarei un kāda veida apmetums jāliek uz tām?
Labdien!

Manā īpašumā ir nonākusi 80. gados celta vasarnīca no gāzbetona, kas nav apmesta. Lai saglābtu ēku, būtu jāliek fasādes apdare. Pētīju variantus ventilējamai fasādei, tad ieraudzīju variantu fibrolīta plāksnes. Vai tās ir izmantojamas ārējai fasādes apdarei un kāda veida apmetums jāliek uz tām?

Paldies!
Atbild:
Armands Liede, Dipl.Ing. Jumiķa amata meistars, valdes priekšsēdētājs
Labdien! Ja bija vēlme likt ventilējamo fasādi, tad noteikti ieteiktu to arī likt, jo ventilējamā fasāde labāk nodrošina ēkas klimatu un lētāka būs ekspluatācijā. Runājot par fibrolītu, jā, to var izmantot arī ārējā apdarē, bet apmetumam labāk būtu izmantot uz kaļķa javas balstītu apmetumu. Ar cieņu,...

Ēku fasādes, jumti

Vai vajadzētu uztraukties par jumta svaru, ja azbesta šīferis tiek mainīts uz "Eternit" latojumu, kas ir smagāks?
Labdien!

Vai vajadzētu uztraukties par jumta svaru, ja sēnīšu tipa mājai bija azbesta šīferis un tagad būs "Eternit" latojums, kas sanāk aptuveni par 1t smagāks uz 100m2 māju (ja nekļūdos ar aprēķiniem)? Sienas ir skaidbetona. Pamati parasti, dziļumu vai grunti nezinu.

Paldies!
Atbild:
Armands Liede, Dipl.Ing. Jumiķa amata meistars, valdes priekšsēdētājs
Labdien! 10 kg uz m2 ir mazāka slodze nekā ziemā esoša sniega svars, līdz ar to šāda svara palielinājums problēmas neradīs. Biežāk problēmas rada tieši svara samazinājums, jo tad pieaug vēja slodzes ietekme uz jumta konstrukciju , kā arī sniega laikā konstrukcijas tiek pakļautas lielākai pārslodzei. Ar cieņu,...

Ēku fasādes, jumti

Sadarbības partneri