Darba drošība: izplatītākie savainojumi strādājot ar instrumentiem ( 5.daļa)
Rakstu sērijā "Darba drošība: izplatītākie savainojumi strādājot ar instrumentiem" turpinam ar piekto padomu.
5. Padoms. Nagla kājā - tas ir nepareizi!
Jūs to noteikti esat lasījuši internetos. Nagla galvā, mugurkaulā vai pēdā, bet cilvēkam itkā nekas nekait. Paprasiet kādam galdniekam vai namdarim un viņam noteikti būs kāds jautrs stāstiņš par pienaglotām rokām un kājām, kas pašam upurim noteikti nav bijis ne uz pusi tik jautrs. Pneimatiskais naglotājs spēj iedzīt 10 centimetrus garu naglu biezā ozolkoka dēlī, līdz ar to arī pāršķelt Homo Sapiens mīkstos audus, kaulus un iekšējos orgānus tam ir tīrais nieks. Izies pat cauri.
Visbīstamākais ir naglotāja automātiskais režīms - tas nozīmē, ka nagla tiek izsšauta nevis brīdī, kad tiek nospiesta instrumenta mēlīte, bet gan tad, kad instrumenta stobrs pieskaras virsmai. Ātri un efektīvi - mājas karkasu var uznaglot trīs dienās. Diemžēl arī kājā var ienaglot vienkārši uzsitot pa instrumentu ar ceļgalu.
Risku novērst ir vienkārši. Izlasiet naglotāja instrukciju un atslēdziet automātisko režīmu. Vai arī neturiet pirkstu uz mēlītes. Bet vislabākais – pārvietojoties pa celtniecības telpu, atvienojiet naglotāju no kompresora šļūtenes.
Iepriekšējos darba drošības rakstus lasiet šeit:
Darba drošība: izplatītākie savainojumi strādājot ar instrumentiem (4. daļa)
Darba drošība: izplatītākie savainojumi strādājot ar instrumentiem (3. daļa)
Darba drošība: izplatītākie savainojumi strādājot ar instrumentiem (2. daļa)
Darba drošība: izplatītākie savainojumi strādājot ar instrumentiem