
Neoromānika: Vēsture un mūsdienās izcilākie piemēri Latvijā
Neoromānika ir arhitektūras stils, kas Eiropā 19. gadsimtā attīstījās eklektisma ietvaros un kam raksturīgas romānikas stila iezīmes – aizraušanās ar romānikas elementu izmantošanu un atdarināšanu. Neoromānika Latvijā kļuva populāra 19. gadsimta beigās, bet 20. gadsimta sākumā tika celtas vairākas iespaidīgas laukakmeņu baznīcas Latgalē un ķieģeļu neoromānikas baznīcas Latgalē, Rīgā un Liepājā.

Vai var lietot būvmateriālus, kam beidzies derīguma termiņš?
Lai arī vairums būvmateriālu nav organiski, tiem, tāpat kā, piemēram, pārtikas produktiem, ir savs ražotāja norādīts derīguma termiņš. Būvmateriāli tiek izmantoti ēku celtniecībā, tāpēc uz produktu marķējuma norādītos derīguma termiņus noteikti ir jāņem vērā. Tāpat, saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) informāciju, produkti ar beigušos derīguma termiņu nemaz nedrīkst tikt pārdoti.

Romānika arhitektūrā: Vēsture un mūsdienās izcilākie piemēri Latvijā
Romānikas arhitektūras pamatā, kā to parāda pats nosaukums, ir romiešu arhitektūras elementi. Šo jēdzienu mūsdienās lieto, lai apzīmētu 11.–12. gadsimta Eiropā vadošo viduslaiku arhitektūras un mākslas stilu. Pazīstamākie šī stila elementi būvniecībā ir masīvi veidotas mūra sienas un konstrukcijas, arkas un dažāda veida velves. Jāsaka, ka atsevišķas romānikas stila pazīmes saglabājušās tikai dažos arhitektūras pieminekļos Rīgā.

Interjera dizains lofta stilā: Kas tam raksturīgs un kā tādu izveidot?
Lofta stilā veidots mājoklis nozīmē maksimālu telpas paplašināšanu, nojaucot lielāko daļu iekšējo sienu un veidojot atvērto plānojumu. Par "loftu" sauc Ņujorkā radušos stilu, kad zemās īres maksas dēļ radoši cilvēki savas darbnīcas, studijas un dzīves vietas iekārtoja vecās un pamestās rūpnīcu ēkās, noliktavās un citos rūpniecības objektos.

Kā atsvaidzināt koka vasarnīcu? Iesaka interjera dizainere
Vasarnīca, nojume vai pagalms – ir laiks gatavoties vasaras sezonai! Interjera dizainere pārveido tradicionālu koka vasarnīcu Pierīgā un dalās idejās, kā viegli padarīt āra telpu pievilcīgāku, turklāt tā, lai to būtu viegli uzturēt.

Sienas mīkstie paneļi: Kā tos izvēlēties un labāk integrēt interjerā?
Mīkstie sienas dekoratīvie paneļi telpai piešķir ne tikai elegantu izskatu, krāsu un faktūru, bet vienlaikus padara to siltu un omulīgu, kā arī darbojas kā skaņas izolācija. Šāda veida interjera dizaina risinājums jo sevišķi būtisks ir guļamistabu, atpūtas istabu, bērnistabu, kā arī mājas kinozāļu iekārtošanā. Kā sienas mīkstos paneļus izvēlēties un labāk integrēt interjerā?

Lieldienu dekorācijas pašu rokām
Drīz jau klāt Lieldienas, kas nozīmē ne tikai olu krāsošanu, šūpošanos un citu tradīciju ievērošanu, bet arī pavasara atnākšanu. Ielaid sauli un pavasari, kā arī sagaidi Lieldienas, izgreznojot dārzu un māju ar jaukām un interesantām dekorācijām.

Lieldienu galds: 3 svarīgas sastāvdaļas skaistam galda klājumam
Lai gan šogad Lieldienas aizvadīsim kopā tikai ar pašiem tuvākajiem, varam izmantot šo laiku kā iespēju izrauties no ikdienas rutīnas, radot svētku noskaņu mājās ar svinīgu galda klājumu. Redzot perfektos Lieldienu galda piemērus Instagram profilos, šķiet, ka ir nepieciešamas īpašas prasmes, izsmalcināta gaume vai jauni galda piederumi.

5 viegli kopjami iekštelpu augi mājokļa izdaiļošanai
Ne tikai modē, bet arī interjera dizainā aktualitātes diktē dažādas tendences. Viena no 2021. gada interjera dizaina tendencēm, kas lieliski papildinās ikvienu mājokli, ir iekštelpu augi. Tie kalpo ne tikai kā mājokļa dizaina akcents, bet rūpējas, lai mūsu iekštelpu klimats būtu veselīgāks, jo tie absorbē lieko CO2. Regulāri uzturoties telpās, kurās CO2 līmenis ir paaugstināts, to iemītnieki var saskarties ar tādām problēmām kā galvassāpes, miega traucējumi, nogurums.

Eksperts: "Ziepes – maska – divi metri" pareizi vēdinātās telpās darbotos daudz efektīvāk
Visās darba telpās jābūt tīram, svaigam gaisam, bet tur, kur ir vidēji vai augsti inficēšanās riski, ieteicams palielināt gaisa apmaiņas (ventilācijas) ātrumu (dabisku vai mākslīgu), vēlams bez gaisa atkārtotas cirkulācijas – šāds ir Pasaules Veselības organizācijas ieteikums cīņai ar visu pasauli nomocījušo SARS-CoV-2 vīrusu. Taču Latvijā reti kurā sanitārajā protokolā jūs atradīsiet pieminētu gaisa apmaiņu iekštelpās vai ventilāciju.