Vai PVC logi ir labāki par koka logiem? Vai ir iespējams pasūtīt PVC logus, kas ir kā koka imitācija (brūni)?
Paldies! Labdien! Nē. PVC logi nav labāki par koka logiem. Katram materiālam (PVC, koks, alumīnijs) ir savas priekšrocības un arī trūkumi. PVC logus var pasūtīt arī ar koka tekstūras apdari. Ir iespējami dažādi apdares un krāsas varianti. Tas jāprasa potenciālajam logu izgatavotājam....
Esam nolēmuši ievietot gaiss - ūdens siltumsūkni kā apkures sistēmu privātmājai. Kādu ražotāju variet ieteikt? Sliecamies uz Mitsubishi, paziņa iesaka Daikin, par kuru neesam neko dzirdējuši.
Un cik kw siltumsūkni vajadzētu mājai uz 180 m2?
Māja ar jauniem logiem, nosiltināta ar 15 cm vati, arī pamati siltināti. Paredzēti 3 radiatori, izmēros lielāki nekā vajadzīgs, lai varētu tos turēt uz zemāku temp., nevis 60 grādiem, lai palielinātu efektivitāti un ekonomētu.
Ļoti ceru, ka varēsiet man palīdzēt ar padomu.
Paldies!
Sveicināti! Diemžēl mana pieredze ar gaiss- ūdens tipa siltumsūkņiem ir ļoti maza, praktiski nekāda. Tādēl nespēšu Jums palīdzēt ar ieteikumu siltumsūkņa modeļa un jaudas izvēlē. Visi tie agregātu galvenie mezgli, kuri saistīti ar siltumapmaiņas procesu, jau strāda puslīdz vienādi labi, bojājas ļoti reti. Pārsvarā bojājas elektronika, vadības bloki, dažādi temperatūras sensori, utt. (zibens, pārsprieguma elektrotīklā dēļ). Tādēļ siltumsūkņa modeli būtu jāizvēlas pēc uzņēmuma izvērtējuma, kas...
Ir izbūvēts balkons virs pirmā stāva dzīvokļa. Virsma senos laikos pārklāta ar piķi, kas vēl savas funkcijas pilda, bet ir grubuļains un vietām sadrupis. Kā varētu labāk izlīdzināt virsmu un vienlaicīgi to hidroizolēt?
Paldies!
Labdien! Uz bitumena bāzes hidroizolācijas var klāt virsū tikai bitumena bāzes hidroizolāciju, ko mūsdienās laikam neizvēlētos. Ieteiktu Jums ar perforatoru nokalt bitumena hidroizolācijas paliekas līdz tīram betonam un visu vāji saistīto. Tad virsmu remontēt ar PLANITOP FAST 330 betona remonta sastāvu (minimālais kārtas biezums - 10 mm, ievērojiet ūdens dozāciju!) un tad virsmu hidroizolēt ar AQUAFLEX ROOF. Papildus pirms AQUAFLEX ROOF varat iestrādāt stūra lenti MAPEBAND SA pieslēgumā pie sienas...
Lieta sekojoša - gribējās noskaidrot, kas varētu būt pie vainas, ja, kurinot krāsni otrajā stāvā, pa pirmā stāva krāsnīm veļas iekšā telpā dūmi? Kas varētu būt par vainu un kā to novērst?
Skurstenis ir tīrīts.
Labdien! Ja, atverot pirmā stāvā logu, dūmi nenāk, tad nav svaiga gaisa pieplūdes 1. stāvā....Labdien! Vai ar vilkmi viss kārtībā?...
Daudzdzīvokļu mājas dzīvoklim ārsienas (250 mm vieglbetons, logu augstumā 200 mm "pīrāgs"- vagondēlis, 25 mm dēlis, pape, stiklavate vai skaidbetons, dēlis, riģipsis) ir jau siltinātas no telpas iekšpuses ar 50 mm akmensvates rulli. Karkass no metāla profiliem un rīģipša. Ziemā šis siltinājums savu funkciju veica slikti, parādījās mitrums telpā. Tagad pārbaudot, kas "lācītim vēderā" (atvēru sienā nelielu lūku rīģipsī), atklājās nepietiekams siltumizolācijas slāņa biezums - nav kondensāta aizturošās plēves.
Vēlos palielināt siltumizolācijas slāni līdz 100 mm un atdalīt to no telpas ar plēvi.
Jautājums: vai demontēt jau esošo rīģipša kārtu (demontāžas putekļi traucēs dzīvokļa iemītniekiem), papildināt siltumizolācijas slāņa biezumu + izveidot jaunu karkasu + plēve un rīģipsis?
Vai drīkstu klāt papildinošo siltumizolācijas kārtu - 50 mm stikla vati pie jau esošā rīģipša, tajā iepriekš izveidojot 20-30 mm tehnoloģiskos urbumus?
Starp abām vates kārtām būs 35 mm šķirkārta, jo esošajā variantā starp vati un rīģipsi ir 25 mm gaisa šķirkārta - profila biezumā.
Paldies par atbildi!
Labdien! Var palielināt kārtu kaut līdz diviem metriem - nekas nemainīsies, jo mitrums rodas mākslīgi. Jau pape sienā ir spējīga radīt kondensātu. Par putekļiem būtu mazāk jāsatraucās, bet par sēnīti gan, kas būs radušās mitruma ietekmē. Visas vates satur 10% fenola sveķus, kas ir naftas sintēzes produkts. Jebkurš materiāls, kas akulumē siltumu, ir labs - kur dabūja mitrumu, ātri atdeva. Neviens vēl nav sasildījies ar slapju džemperi, taču būvindustrija apgalvo mums pretējo....
Kapēc skārda jumtam ar siltinātu mansardu jāliek divas plēves - vai tad nepietiek ar difūzijas membrānu, ja tā nelaiž konstrukcijā ne ūdeni, ne kondensātu no ārpuses un labi elpo no iekšpuses? Un kāda atšķirība, vai tas ir viengabala vai daudzgabalu materiāls? Uz skārda jumta jebkurā gadījumā veidojas kondensāts.
Labdien! Plēves ir uzspiesta būvindustrijas reklāma. Liekot kaut 5 slāņus, no kondensāta tāpat neizbēgt. Rodas jautājums - kāpēc vecām mājām, kur nav plēves, nav ne grama kondensāta?...
Lieta tāda, ka "Jotul" veida kamīnkrāsniņai ir uzlikts dūmvads bez lūkas tīrīšanai. Vai ir iespējams izgriezt caurumu un ielikt to lūku, vai ielikt jau gatavu posmu ar iestrādātu lūku?
Paldies jau iepriekš!
Labdien! Es liktu gatavu posmu ar lūku....
Kādu materiālu izmantot, lai telpā uzlabotu akustiku? Telpā atrodas klavieres, divi krēsli un galds. Vai to maz var izdarīt, krasi nepārbūvējot visu telpu?
Labdien! Lai panāktu akustiku, kas slāpē skaņu, ir vajadzīgs porains, blīvs materiāls. No dabīgiem materiāliem es ieteiktu tikai korķi. Taču akustika ir sarežģīta tēma - ir jārēķina, no kā siena sastāv, cik bieza utt....
80-tajos gados celtajā daudzdzīvokļu mājā vannasistabā ir saplaisājis kanalizācijas stāvvada čuguna savienojums. Divas plaisas pat 5 mm platumā. Sametināt nevar, jo netiek klāt, un salīmēt neizdodas. Ko Jūs ieteiktu?
Paldies!
Sveicināti! Gadījums, protams, ir nepatīkams. Tehniski pareizi ir saplaisājušo posmu vai visu stāvvadu nomainīt. Bet praksē to izdarīt ir sarežģīti un dārgi, tādēļ parasti tiek lietotas dažādas praktiskas metodes. Piemēram, ap plaisām caurules raupjo virsmu censties noslīpēt pēc iespējas gludāku, cauruli apņemt ar biezu tehnisko gumiju un uz caurules uzlikt vienu vai vairākus metāla žņaugus, savelkamus ar skrūvēm. Tas, iespējams, varētu apturēt sūci un veidot caurulei papildus stiprību, lai plaisas...
Man mazpilsētā ir koka māja, kura celta Ulmaņlaikos. Nesošajās sienās ir nelieli koka baļķīši, kuri no ārpuses apsisti ar koka dēļiem (ap 2,5 cm bieziem). Liekas, ka starp baļķiem un ārējo koka dēļu apšuvumu ir ieklāts arī melns ruberoīds vai kaut kas tamlīdzīgs. Iekštelpas apsistas ar parastām nokrāsotām DSP plāksnēm. Viena krāsns uz abām istabām + plīts virtuvē. Ja nekurina un ziemā atbraucu - ūdens 5 litru pudelēs ir sasalis.
Jautājums: Kā un ar ko būtu pareizāk siltināt šo koka māju?
Lūdzu, izstāstiet pēc iespējas sīkāk.
Paldies !
Labdien! Koka māja parasti ir arī jāuztur. Lielākais mitruma radītājs ir ruberoīds, tā laika inovatīvais siltināšanas materiāls, kas tūkstošiem māju ir nopūdējis un nopostījis. Auksti ir tad, kad ir mitrums telpās, tāpēc, pirms kaut ko siltināt, ir jānoskaidro, no kurienes mitrums rodas. Parasti uzsildīta koka ēka ar temperatūru +21 grādi atdziest tikai pēc 30 dienām, bet sienas nesasalst, sasalst tikai ūdens, mitrums. Ar mitru džemperi neviens nav sasildījies, tāpēc, pakojot koka ēku, pastāv vēl otrs risks...
Situācijas apraksts: monolīti betona lentveida pamati (1 m dziļumā), kuru virszemes daļa (cokols) ir no keramzītbetona blokiem. Pēc tam horizontālā hidroizolācija un turpinās mājas mūris no keramzītbetona blokiem. Pamatiem pašlaik nav nekāda veida vertikālās hidroizolācijas. Mājai būs siltās grīdas.
Jautājums: vai šādus pamatus ir nepieciešams siltināt?
Viena eksperta ieteikums bija siltināt pa perimetru tikai no iekšpuses (2 cm XPS), savukārt no ārpuses likt TIKAI perforēto membrānu (tik dziļi, cik nav slinkums rakt, un nedaudz atstāt virszemē), cokola daļu atstājot BEZ hidroizolācijas un BEZ siltinājuma ar domu, ka mitrums no pamatiem gar membrānu virzīsies uz augšu un tiks ārā. Rezultātā pamati un cokols būs elpojoši un sausi.
Šis ir diezgan pretrunīgs ieteikums visam tam, ko var atrast internetā.
- Vai tiešām nevajag putuplasta siltinājumu no ārpuses (vismaz 5 cm)?
- Keramzītbetona blokus atstāt tādus, kā ir?
- Apstrādāt tikai ar dekoratīvo apmetumu?
- Kā apstrādāt to membrānas augšmalu, lai mitrums tiktu ārā un neatdurtos pret cokola dekoratīvo apmetumu?
- Vai keramzītbetona bloki mitruma un sala ietekmē nesadrups?
- Vai nepieciešams pa perimetru ierakt ūdens drenāžu, lai smilts ap pamatiem būtu pēc iespējas sausāka?
Būšu pateicīgs par dažādiem viedokļiem.
Paldies!
Labdien! Atbildēšu Jūsu tekstā: - Vai tiešām nevajag putuplasta siltinājumu no ārpuses (vismaz 5 cm)? Siltināt no ārpuses vienmēr ir pareizāk nekā no iekšpuses. - Keramzītbetona blokus atstāt tādus, kā ir? Mitruma ietekmē (salizturība) bloki var saudēt nestpēju. - Apstrādāt tikai ar dekoratīvo apmetumu? Jā, pa virsu siltumizolācijas slānim. - Kā apstrādāt to membrānas augšmalu, lai mitrums tiktu ārā un neatdurtos pret cokola dekoratīvo apmetumu? Manuprāt to apstrādāt nav...
Siltināju sienu ar tehnisko korķi. Tagad vēlos tam pa virsu uzlīmēt tapetes. Vai pirms tapešu līmēšanas korķis ir ar kaut ko jāapstrādā?
Paldies!
Labdien! Ja ar tehnisko korķi domāts korķa apakšklājs ruļļos vai loksnēs, nekāda īpaša apstrāde pirms tapešu līmēšanas nav nepieciešama, bet nepatikšanas varētu radīt biezuma atšķirības starp loksnēm un korķa virsmu, kas nav sevišķi līdzena. Tas viss būs redzams pēc tapešu uzlīmēšanas. Ja korķa virsma gadījusies īpaši raupja un tapete tādas glaunākas, līmēšana vispār varētu neizdoties. Tāpat kā jebkuru citu sienu pirms tapešu līmēšanas es ieteiktu nošpaktelēt un noslīpēt arī korķi, izmantojot tos pašus...
Gribētos nosiltināt vecu koka stāvbūvi (1,5 stāvi).
Pirmajā stāvā demontēts viss vecais apmetums ar skaļruņiem. Arī otrā stāvā demontēju visu veco apmetumu līdz pašām spārēm. Tagad plānoju to visu nosiltināt.
Doma ir par kokšķiedras plāksnēm. Kā pareizāk un cik biezā slānī tās vajag klāt?
Vai jumta istabā starp spārēm var likt vati un tad no iekšas tālāk noklāt ar kokšķiedras plāksnēm?
Ēkas arpusē arī plānoju veikt apdari ar skaistiem dēlīšiem. Kādu siltinājumu zem šīs apdares labāk izmantot?
Labdien! Vecākas mājas labāk ir siltināt ar pūšamajiem siltumizolācijas materiāliem, jo sienas parasti nav taisnas un lokšņu materiāli pilnībā nenokopē plakni. Starp spārēm arī bieži vien attālums ir mainīgs, vai pat spāres ir no apaļkoka. Koka mājai kā siltumizolāciju labāk izmantot kokšķiedras vai ekovati. Kokšķiedras materiālu klāsts ir ļoti plašs gan biezumu ziņā, gan pielietojuma ziņā. Lai noteiktu pareizo materiālu, mums vajadzētu kaut kā sazināties telefoniski....Labdien! Jā, kokšķiedru var izmantot, ja tā ir dabīga, 1 ir LV, pārējās satur poliuretānu un neatbilst blīvumam. Jā, iekštelpās to var darīt, un tad seko minerālais saķeres tilts no kālija stiklūdens, tad 2 līdz 5 mm kaļķa apmetums un krāsa - tīra kaļķa vai tīra silikāta, kas veikalos nav un nebūs pieejama. Ārpusē var ar kokšķiedru pakot, tad, veidojot gaisa spraugu, blīvi noslēdz ar apdares dēlīšiem. Ārpusē nestrādās apmetumi ar šo sistēmu, jo virsmai ir jābūt nesošai un 5 mm ārpusē nesniegs efektu ilgi. Vates...
Veicu koka karkasa ēkas fasādes atjaunošanu un siltināšanu. Esošais nesošais koka karkass un iekšējā apdare paliek, bet tiks mainīta un palielināta siltumizolācija. Tvaika izolācijas kārtas ēkai nav.
Kā šādā gadījumā pareizāk ieklāt tvaika izolāciju, ja to nevar klāt " klasiski" - starp iekšējo apdari un nesošo karkasu/siltumizolāciju? Vai būtu pareizi katru nesošo karkasa statni aplikt no ārpuses ar tvaika izolāciju un tad starp tiem likt siltumizolāciju?
Labdien! Ja pareizi sapratu, tad Jūsu doma ir pareiza. Ņem tvaika barjeru un liek pie iekšējās apdares un vienlaidus pāri visiem statņiem ietin māju. Grūtāk ir vietā, kur iekšējā apdare satiekas ar statni. To iekšējo stūri tad mēģina piefiksēt ar kādu mazu līstīti. Protams, barjeras pārlaidumus salīmējot....Labdien! Šeit ir nepareiz formulējums visā - tvaika izolācija vispār nepielietojas, jo nav jārada lieks kondensāts. Materiālam ir jāpaņem mitrums un jāatdod, modernie materiāli jeb organiskie šo funkciju neveic. Varu tūkstiešiem piemērus likt pretī, kā visas šīs tvaika barjeras sistēmas nopūst. Un dabā viss strādā savādāk nekā veikala materiālu uzdotās vērtības, kas ir tikai būvindustrijas tīra reklāma un patērētāja maldināšana peļņas gūšanai....
Esošas koka karkasa mājas sienas siltinātas ar ekovati (15 cm). Ārpusē karkasam izmantots saplāksnis ~12 mm un ārējā apdare. Iekšpusē- rīģipsis; tvaika plēves nav.
Vai, ierīkojot papildu siltumizolāciju 5-7 cm (akmens vate/ kokskaidu plātnes) telpas pusē, būtu nepieciešams likt tvaika izolācijas plēvi?
Labdien! Ekovatei tvaika izolācija plēves izskatā varētu nebūt, pilnībā pietiktu ar četrslāņu armēto kartonu, bet šoreiz vajadzēs plēvi, kas vismazāk laiž cauri tvaiku. Problēma ir tajā, ka aukstajā pusē ir saplāksnis, kurš neļauj tvaikam iziet uz āru, līdz ar to jāpanāk, lai mazāk tvaika tiek konstrukcijā....
Kā, lūdzu, pašu spēkiem ar minimāliem līdzekļiem pareizi risināt jautājumu par grīdas remontu? Grīda veidota uz māla klona ar nelīdzenu fragmentāru betona klājumu un piķi pa virsu.
Lauku mājas virtuvē (kurināta tiek reizi nedēļā vai retāk ziemas sezonā, ziemā telpā mēdz būt mīnusi.) virsējais segums bija padomju laika linolejs, uz kura līmētas avīzes un krāsots. Pagājušā ziemā notīrīju maksimāli avīzes un linoleju, kur varēju. Kur vajadzēja ielēju grīdas izlīdzinātāju. Noklāju ar grunti, tad klāju grīdas krāsu ar krāsu čipiem, pa virsu laka. Laku- divās kārtās. Biezākā slānī tur, kur nelīdzens.
Siltumam sākoties, krāsa ar laku sāka celties uz augšu. Viss grīdas izlīdzinātājs sadrupa. Šobrīd viss krāsojums gabaliem ir atdalījies un uzrullējies uz augšu visā telpā, līdzi paceļot arī linoleju, ko es nedabūju nost. Zem tā vietām ir sadrupis māls, bet pārsvarā- reljafains betons, virs kura piķis.
Ko likt uz izdrupušā māla? Ko vislabāk likt uz piķa? Vai uz piķa var likt granti (lai nesalīp ar virsējo segumu), kartona plāksnes un tad krāsot?
Paldies! Labdien! Visi slāņi, ko Jūs uzklājāt, atdalijās divu iemeslu dēļ:
- nenestpējīga pamatne,
- kapilārais mitrums. Ieteiktu Jums grīdas remontu risināt divos veidos: 1. Uz esošā seguma uzklāt plēvi 200mikr UV stabilizētu un uzliet pa virsu betonu 60-70mm, ko armēt augšejā plaknē ar metinātu sietu -5x100x100.
2. Tad pa virsu Jūs varat līmēt linoleju ar līmi MAPEI ROLLCOL (http://www.velvemst.lv/uploads/Rollcoll.pdf) vai
krāsot ar ūdens bāzes epoksīdu MAPEI MAPECOAT I...
Man ir jaunbūve, kurā paredzēts ierīkot kamīnu, taču dūmvada pieslēguma vieta kamīnam ir izveidota tikai 1.20 m augstumā no grīdas. Sakiet, lūdzu, vai ir iespējams pievienot kamīnu tik augstai pieslēguma vietai, vai arī nepieciešama dūmvada pārbūve?
Ja ir nepieciešama pārbūve, tad kā to var izdarīt Shiedel dūmvadam?
Labdien! Jā, tā var darīt....
Vai ir jēga ievietot ventilatoru padomju sērijveida mājas vannas istabas ventilācijas šahtā? Vai tas vispār ir atļauts?
Sveicināti! Ugunsdrošības noteikumi paredz, ka «daudzdzīvokļu objektā dabīgās ventilācijas kanālam ir aizliegts pievienot mehāniskās ventilācijas iekārtu, ja telpā izvietots gāzes aparāts un nav ventilācijas, kas nodrošina pastāvīgu gaisa apmaiņu telpā un noplūdušās gāzes novadīšanu ārpus būves». Šajā gadījumā arī nosūces ventilators tiek pievienots tieši šai šahtai. Vannas istabā pēc būtības ir jābūt nosūces ventilatoram, kas nosūc gan smakas, gan mitrumu no telpas un veicina svaigā gaisa...
Siltinot griestus un jumta slīpumu, tvaika izolācijas plēves vietā tika ieklāta pretvēja plēve. Vai tas ir liels trūkums, un kādas sekas tam varētu būt?
Sveiki! Pretvēja membrānai tvaika caurlaidība ir daudzas reizes lielāka nekā tvaika plēvei. Šādā gadījumā konstrukcijā iekļūst krietni vairāk mitruma nekā drīkstētu. Sliktākās sekas ir tādas, ka vate samirkst un sāk pelēt, bet konstrukcijas pūst....
Kā un ar ko varētu piestiprināt reģipsi pie sienas no fibrolīta?
Labdien! Piestiprināt vajag tā, kā nosaka Fibrolīta ražotājs, kas arī nes atbildību par savu produkciju un montāžas tehnoloģiju....
Mājā ir betona siltās grīdas ar ūdens apsildi. Vai uz siltajām grīdām drīks ieklāt paklājus?
Labdien! Jā, uz apsildāmajām grīdām drīkst ieklāt paklājsegumus. Jāievēro, ka pirms seguma ieklāšanas ir jāveic betona grīdas izsildīšana (lai dabūtu lieko mitrumu ārā). Paklājsegumus ruļļos iesakām līmēt ar UZIN KE 16 vai UZIN KE 2000 S līmēm, bet paklājflīzes ar UZIN U 1000 fiksējošo līmi. Visi materiāli pieejami uz vietas noliktavā. Ar cieņu,...
Vai ir iespējams jau eksistējošā un ieinstalētā PVC logā (Trocal) ielikt kādu ventilācijas sistēmu – piemēram, Regel-Air? Labdien! Jā, ir iespējams ieinstalēt PVC logos Ventair II ventilācijas sistēmu....
Man ir jautājums par siltajām grīdām - kuras ir labākas - ūdens vai elektriskās? Zinu, ka elektriskajām ir mazākas ierīkošanas izmaksas, bet vai elektriskā grīdas apkurei būs lielāki mēneša rēķini nekā ūdens apkurei?
Labdien! Elektriskā apkure ir visdārgākais apkures veids. Elektriskās grīdas uzbūvēt ir lēti, bet dārga ir to ekspluatācija. Ekspluatācijas izmaksas būs nesalīdzināmi lielākas par ūdens apsildes grīdu izmaksām. Tapēc tās parasti izmanto tikai nelielām platībām, piemēram, vannas istabai vai koridorim. Ūdens apsildāmām grīdām ir salīdzinoši augstas būvniecības izmaksas, bet ekspluatācijā zemas izmaksas un augsts komforta līmenis....