abc.lv skaitļos

Lietotāji online44
Aktīvie uzņēmumi25048
Nozares raksti1210
Ekspertu atbildes3041
Atbild eksperti : abc.lv
Kā novērst mitruma un pelējuma veidošanos šajā gadījumā?
Sveiki!

Problēma sekojoša:

Vidus dzīvoklis 2. stāvā trīsstāvu 70. gadu paneļu mājā. Ārsienu stūros, pieliekot roku, jūtams aukstums. Vienā istabā vienā stūrī pie griestiem rodas mitrums. Tam visam seko pelējums, kas nav katastrofāls, bet nevar ielaist. No vienas puses kaimiņi kurina, no otras puses kaimiņiem neapkurināts dzīvoklis. Istabai, kurai stūrī pie griestiem rodas mitrums, aiz sienas ir kāpņu telpa. Ārsiena šai vienai telpai siltināta ar fasādes vati no iekšpuses.

Istabai, kurai aiz sienas ir neapkurinātais dzīvoklis, mitrums nerodas, bet pa bišķim rodas pelējums uz sienas.

Iekšējās sienas nošūtas ar reģipsi. Aiz reģipša jūtams, ka staigā gaiss, zem dēļu grīdas tas pats, bet tur nepelē.

Dzīvoklim šoruden uzstādīts centrālapkures katls ar radiatoriem katrā telpā. Siltumu dzīvoklis arī īsti nenotur. Ārā -8, dzīvokli piekurinot +23, no rīta pamostoties +17/ +18 grādi.

Dzīvoklim ir pakešu logi, kas no rītiem ir mitri. Dabīgās ventilācijas kanāls ir tīrs un darbojas, dabīgās gaisa pieplūdes nav.

Mājā bez manas ģimenes dzīvo pensionāri, tāpēc no ārpuses to nesiltinās.

Vai Jūs, lūdzu, varētu sniegt ieteikumus manas problēmas atrisināšanai?

Paldies!
Atbild:
Igors Dacjuks
Labdien! Tas ir normāli, ka pelē un nopūst, tas ir visām uz ārsienu nopakotām sienām, arī no ārpuses nopakotām, plus organiskā apdare, kas "garšo" sēnēm. Mūsdienu reklāma un pseido būvfizika stāsta pavisam ko citu - ka būs silti, bet dabā ir pavisam savādāk. Starp divām tempretūrām rodas mitrums, jo nopakotie materiāli neakulumē siltumu ne no apkures, ne no saules, tie pie straujas atdzišanas veido kondensātu un tas jau vairs nav ūdens tvaiks. Mans parasti pats pirmais ieteikums ir logiem augšējās blīves gumiju...

Siltināšana

Vai ir kāds veids, kā var apstrādāt akmens grīdas flīzes, lai mazinātu to abrazivitāti?
Labdien!

Esam uzlikuši mājas dzīvojamā daļā grīda segumu no akmens flīzēm, kas, izrādās, ir pārāk abrazīvas. Tās ir grūti kopt un arī plēš zeķes un čības. Mums ir siltā grīda. Vai ir kāds veids, kā tās apstrādāt, lai mazinātu abrazivitāti? Lakošana vai kāda vaskošana?

Paldies par atbildi!
Atbild:
Ing Kaspars Dzeguze
Labdien! Veiciet testu, bet iespējamais risinājums ir sekojošs: - virsma jāattauko; - virsmu pārklāj ar caurspīdīgu epoksīda grunti MAPEPRIMER M (http://www.velvemst.lv/uploads/Mapeprimer_M.pdf piezīme* - veiciet testu, lai noskaidrotu, vai patīk iegūtais rezultāts - iespējams, ar laiku pārklājums UV staru ietekmē paliks ar dzintarīgu nokrāsu....
Atbild:
KĀGO
Labdien! Iesakām sākt ar aizsargvaskiem. Piemēram, vācu firmas RZ vai "Loba" produkti....

Grīdas

Kā cīnīties ar pelējumu dzīvoklī, ja ārsienas siltināšana nav iespējama?
Sveiki!

Iegādājāmies dzīvokli, bet, kad ievācāmies, pamanījām, ka uz visiem ārsienu stūriem un logu gumijām ir izveidojies pamatīgs pelējums! Kā ar to cīnīties? Ārsienu nosiltināt nav iespējas. Vasarā domājam taisīt remontu. Vai tiešām būs ar pelējumu jāsadzīvo? :(

Paldies!
Atbild:
Arvo Biķernieks
Labdien! Jebkurā būvmateriālu veikalā ir nopērkams pretpelējuma līdzeklis. RPWOOD ir gana labs, tikai neņemiet bez hlora - izmesta nauda vējā. Izvēlieties laiku, kad neviena ilgstoši nebūs mājā, un izsmidziniet uz pelējuma vietām. Atstājiet logus vēdināšanas režīmā un pametiet telpas vismaz uz vairākām stundām, lai izvēdinās. Esmu pārliecināts, ka ne mazāk kā 90% pelējuma pazudīs ar pirmo reizi. Ja visu neizdodas likvidēt ar pirmo reizi, atkārtojiet procedūru. Parasti pietiek ar 2-3 reizēm. Trauks ar...
Atbild:
Igors Dacjuks
Labdien! Visi zina, ka pelējums jeb jebkura pelējuma forma ir bīstama veselībai. Nopakojot sienas no ārpuses vai iekšpuses, problēma netiks atrisināta. Pirmkārt, logiem jāizgriež augšējā blīve, jānotīra pelējums, nomazgājot kaut vai ar saimnieciskām ziepēm, tad nopirkt sodu, sajaukt koncentrētu šķīdumu un nosmidzināt pelējušās virsmas vai ar pludināšanas metodi, var ņemt vel kādu sārmu, piemēram, kaļķa nosēdūdeni ar pH 12,68. Un tad jānokrāso ar tīru kaļķa krāsu vai ar tīru silikāta krāsu. Nu veikalos...

Restaurācija

Vai, siltinot keramzītbloku māju ar ķieģeļu apšuvumu, šāda tehnoloģija būs efektīva?
Labdien!

Tiek renovēta 90. gadu māja, kas celta ar keramzītblokiem un apšūta ar dzelteno ķieģeli, atstājot 4 cm lielu gaisa spraugu.

Māja ir jānosiltina, siltinājums tiks veidots no iekšpuses, jo no ārpuses ķieģeļu fasādi nekādi negribas zaudēt.

Siltināšanai plānots pielietot metāla profilus ar vates pildījumu un rīģipša plāksnes.

Mājas konstrukcija: 2 stāvu māja ar pagrabstāvu, kur pagrabs sastāv no pamatu blokiem, dobtie dzelzbetona paneļi jumta/grīdu pārsedzei un keramzītbloki mūrēti tikai līdz 1. stāva griestu paneļiem, viss 2. stāvs sastāv no 12 cm bieza silikāta ķieģeļa un 15 cm platām brusām sienas un griestu konstrukcijās.

Tātad, te ir jāizmanto divu veidu siltināšanas tehnoloģijas:
1. Keramzītbloku sienu siltināšana ar metāla profiliem, pildot to ar vati un rīģipša plāksnēm.
2. Siltinot ķieģeļa sienu koka siju konstrukcijās līdzīgi kā mansardus.

Man ir divi jautājumi, kā būtu pareizi siltināt katru no stāviem?

1. Pirmajam stāvam plānots pielietot šādu tehnoloģiju: nošpaktelēt keramzītblokus, apturot/samazinot vēja kustību, likt vēja plēvi no iekšpuses, tad 5 cm vati, tad tvaika izolācijas plēvi un rīgipsi - viss.

2. Otrajam stāvam pret ķieģeli likt kokšķiedras plāksni, tad 15 cm vati, šķērslatojumu ar vēl 5 cm vati. Kopā 20 cm vate, tvaika izolācijas plēve un rīģipsis.

Vai šādu tehnoloģiju drīkst pielietot un vai tā būs efektīva?

Paldies!
Atbild:
Igors Dacjuks
Labdien! Visa šī siltināšana ir tīra fikcija. Var nopakot kaut kilometru biezu, nekas nemainīsies, tikai būs radīts mākslīgs mitrums. Pirmkārt, sienām jābūt sausām un, otrkārt, jābūt pietiekošai dabīgai gaisa apmaiņai telpās un, treškārt, neorganiskai apdarei. Augstāk aprakstītos pakošanas paveidos pastāv risks 98,9% radīt sienās mākslīgu mitrumu, un neviens nav sasildījies ar slapju džemperi. Un kāpēc sienā ir gaisa sprauga? Termosa kannai arī ir gaisa sprauga, bet tā nav nopakota. Protams,...

Siltumizolācija

Vai, uzstādot jauno kondensāta katlu tajā pašā vietā, kur tagad atrodas vecais, ir nepieciešama speciāla atļauja/projekts?
Labdien!

Privātmājā ir gāzes apkure. Stāv ļoti vecs "Junkers" caurplūdes apkures katls - "Junkers zwe 24-2kp11" (tādus, šķiet, muzejā tikai vēl var redzēt).

Šoziem vēl gan jau, ka izvilks, bet vasarā ir plāns nomainīt uz normālu - droši vien nu jau "Bosch" kondensāta katlu ar karsto ūdens tvertni. Tāpat plānots pārvilkt uz plastmasu ar šķiedru trubām.

Jautājums tāds - vai, liekot jauno kondensāta katlu tajā pašā vietā, kur tagad vecais stāv, vajag kādu jaunu atļauju/projektu? Atrodos Jūrmalā.

Vai Latvijas Gāzei ir jāpaziņo, ka jāatvieno viņu caurule un pēc tam, kad uzstādīts jaunais apkures katls, ka jāpievieno atpakaļ? Jo gāzes padevi tikai viņi drīkst slegt klāt, vai ne tā?Vai arī tas ir vienalga un to var darīt pašam, jo tas notiek mājā 'aiz' skaitītāja?

Un cik šķidruma ietilpst vienā 55cm augstā čuguna radiatora ribā? 5L? Jautāju, lai varētu izrēķināt, cik vajadzēs pievienot izplešamo trauku.

Paldies!
Atbild:
Raitis Bērtiņš, valdes loceklis
Labdien! Katla nomaiņa nav jāsaskaņo ar Latvijas Gāzi tikai tad, ja mainat veco katlu uz analoģisku jaunu modeli. Visos pārējos gadījumos katla nomaiņa ir jāsaskaņo. Un Jūsu gadījumā mainās katla tips no atmosfēriskā uz kondensācijas katlu....

Apkure

Kāda materiāla vate jāizvēlas, jumtu siltinot no iekšpuses?
Labdien!

Vēlos nosiltināt slīpo jumtu.

Jumts sastāv no ārpuses no metāla seguma, latām, elpojošas plēves, un spārēm. Spāru dziļums - 150 mm, ko arī vēlos aizpildīt ar vati.

Kāda materiāla vate jāizvēlas, ja siltina no iekšpuses?

Vati domāju nosegt ar kokšķiedras plāksnēm (12mm), pieskrūvējot tās pie spārēm. Respektīvi, sprauga starp jumta plēvi un kokšķiedras plāksnēm tiktu aizpildīta ar vati.

Vai šāds variants der? Ja nē, tad kā būtu jāsiltina (ar iespējami mazākām izmaksām)?

Paldies!
Atbild:
Intars
Sveiki! Par jumta siltināšanu ir tā, ka kopējo biezumu vajadzētu 300 mm. Tad ziemā ir mazāki siltuma zudumi un vasarā karstums netiek mansardā. Ja būs tikai 150 mm, tad ziemā vēl var mēģināt piekurināt, bet vasarā bez kondicioniera nebūs iespējams dzīvot. Ja skatāmies no augšpuses, tad: 1. Difūzijai atvērta jumta plēve. 2. Siltumizolācija cieši klāt plēvei (var izmantot jebkuru siltumizolāciju, kura ir domāta jumta slīpajām daļām). 3. Iekšpusē tvaika membrāna (tvaika membrānas ir dažādas. Tās izvēlās...

Siltināšana

Ar ko aizpildīt pretvēja plākšņu savienojuma vietas?
Labdien!

Vēlos siltināt stāvbūvi no ārpuses - doma veidot karkasu, 15 cm aizpildīt ar mīksto akmens vati un apšūt ar Isoplaat pretvēja plāksnēm 25 mm. Vai es varu tās krāsot un, ja var, tad ar ko? Kā arī interesē - ar ko aizpildīt plākšņu savienojuma vietas?

Paldies!
Atbild:
Intars
Labdien! Kokšķiedras plāksnēm šuves var līmēt ar speciālām lentām, bet iepriekš līmējamā vieta ir jāgruntē. Vēl ir speciāla mastika, kuru uzklāj uz šuvēm. Vienkāršāk ir izmantot spundētās loksnes, tad nav ne jālīmē, ne ar mastiku jāapstrādā. Ja ir vēlēšanās fasādi redzēt krāsotu, tad loksnes obligāti ir jāarmē un jāveido ietonēts apmetums vai tas jākrāso. Šādā gadījumā jāizmanto 40mm un biezāka spundēta kokšķiedras plāksne....

Siltināšana

Kā pareizāk siltināt akmens mūra māju no iekšpuses?
Labdien!

Kā siltināt mūra māju no iekšas? Akmens mūra māja no iekšas ir apmūrēta ar ķieģeļiem un starp mūri un ķieģeļiem ir apmēram 8 cm gaisa sprauga. Kā pareizi no iekšas siltināt māju - pa virsu likt vati un rīģipsi? Vai nojaukt ķieģeļu apšuvumu un siltināt akmens mūri? Un kā labāk to darīt, ja plānots pēc tam apšūt visu ar rīģipsi?

Paldies!
Atbild:
Intars
Labdien! Vispirms prātīgi būtu nosiltināt to spraugu ar Grand full polistirola granulām vai Knauf Insulation Cavity wall. Daudziem jau ar šo pietiek. Viss arī atkarīgs no mūra biezuma. No iekšpuses nevar aizrauties ar biezumiem. Vairāk par 80 mm nevajadzētu....

Siltināšana

Vai, siltinot grīdu ar akmens vati, ir nepieciešams ieklāt arī kādu plēvi?
Labdien!

Nesaņēmu atbildi uz savu jautājumu, tāpēc uzdodu to vēlreiz.

Vēlamies nosiltināt pirmajā stāvā istabai grīdu. Apakšā ir izdedži, dēļi. Grīdas līmenis +/- vienā līmenī ar grunti. Vēlamies izmantot akmens vati. Vai kaut kāda plēve arī ir jāieklāj? Un ko likt virs akmens vates un dēļu seguma pirms lamināta uzklāšanas?

Paldies!
Atbild:
Intars
Labdien! Īsti nesapratu, "grīdas līmenis vienā līmenī ar grunti"? Pagrīde tā kā ierakta zemē, kur sabērti izdedži? Ja es pareizi sapratu Jūsu domu, tad Jūs gribat uz zemes noklāt plēvi, virsū uz plēves vati, uz vates atkal plēvi un tad grīdu. Ja šādi, tad tā nedara. Ir jāveido vai nu vēdināmā pagrīde vai jāveido betona slānis, zem kura apakšā ir plēve ar blietētu šķembu, un tad veido lāgas, starp kurām liek siltumizolāciju....
Atbild:
Ing Kaspars Dzeguze
Labdien! Lai pielietotu akmens vati, Jums ir divi varianti: 1) Jāveido vēdināmā pagrīde, ko Jūs nevarat izveidot dēļ augstuma. 2) Jāņem ārā izdedži, jābetonē sagataves kārta 70 mm, virsma jāgruntē ar IDROPRIMER, jākausē virsū tvaika un radona gāzes membrāna POLYVAP RADONSHIELD ar uzlocījumiem uz augšu, izveidosiet tādu kā vannu. Nākamais solis ir likt latojumu (lāgas) vajadzīgā augstumā, starp kuru Jūs montējat siltumizolāciju, tad grīdas dēļus vai...

Siltināšana

Vai drīkst līmēt rīģipsi istabā pie ārsienas un vai mitrums to nebojās?
Labdien!

Šobrīd istabā taisu remontu. Iepriekšējais saimnieks uz sienām bija uzlicis dekoratīvos dēlīšus, kurus tagad noņēmu. Zem tiem ir betona bloku siena (pie ārsienas), kas nokrāsota ar eļļas krāsu. Redzams, ka uz šīs sienas ir bijis pelējums un mitrums. Tāpēc plānoju visas istabas sienas izlīdzināt ar rīģipsi. Jautājums - vai rīģipsi var līmēt arī pie ārsienas? Vai mitrums to nebojās, un rīģipsis rezultātā nekritīs nost? Vai starp ārsienu un rīģipsi ir jāliek kāds speciāls materiāls? Lūdzu, iesakiet pareizāko risinājumu.

Paldies!
Atbild:
Ing Kaspars Dzeguze
Labdien! Ieteiktu sienai nelikt rīģipsi, jo tas tikai veicinās pelējuma sēnes veidošanos sienā. Ieteiktu noslīpēt eļļas krāsu līdz stingrai pamatnei, sienu apstrādāt ar pretpelējuma līdzekli SILNACOLOR CLEANER PLUS, sienu apmest un izlīdzināt ar cementa/ kaļķa javu un virsmu špaktelēt ar PLANITOP 560, un nokrāsot ar pelējumu noturīgu krāsu SILANCOLOR PAINT PLUS. Sienu apmešanai un špaktelēšanai nedrīkst pielietot produktus, kas satur ģipsi. Tehniskās lapas atradīsiet www.velvemst.lv vai, ja ir...

Apdare

Vai prātīgi līmēt linoleju uz grīdas flīzēm vannasistabā?
Labdien!

Dušas telpā šobrīd ir flīžu grīda, kura ar laiku ir diezgan nolietojusies, arī šuves padrupušas.

Ir doma flīzēm pa virsu līmēt linoleju, izveidojot hermētisku grīdas segumu. Vai šī ir laba ideja? Vai ir vēl kāds elastīgs materiāls, kas veidotu saķeri ar esošajām flīzēm, iespējams, šķidrais, ar kuru varētu izklāt dušas telpu?

Paldies!
Atbild:
Ar cieņu, SIA Kāgo
Labdien! Jā, šādu risinājumu drīkst veikt, bet ir jāpārliecinās par vecā seguma stiprību un hermētisko noturību. Tad tas ir jāpārslīpē, jāuzklāj grunts, piemēram, UZIN PE 280, jāizlīdzina virsma ar smalko grīdas špakteli UZIN NC 182. Tad drīkst veikt PVH linoleja ieklāšanas darbus, piemēram, ar UZIN KE 2000S līmi. Ieteicams izveidot grīdlīsti no seguma uzlocījuma. Visus nepieciešamos materiālus atradīsiet mūsu salonā noliktavā Rāmuļu ielā 4, Rīga. Šeit varat iepazīties ar PVH segumiem (dušas telpām...
Atbild:
Ing Kaspars Dzeguze
Labdien! Varu ieteikt MAPEI MAPEGUARD sistēmu, kas vienlaicīgi nodrošinās labu hidroizolācijas un tvaika izolāciju. https://www.youtube.com/watch?v=diqLy4CqCzw Vairāk informācijas mājas lapā www.velvemst.lv vai zvanot uz mājaslapā norādīto tālruni....

Grīdas

Vai nepieciešams speciāli apstrādāt kanalizācijas bedres sienas, ja tajā plānots ievietot apkures akumulācijas tvertni?
Labdien!

Vai ir nepieciešams speciāli apstrādāt kanalizācijas bedres sienas, ja tajā plānots ievietot apkures akumulācijas tvertni? Tur ir uzkrājies amonjaks, kas, teorētiski, var saēst metālu. Bedre vairs netiek izmantota.

Paldies!
Atbild:
Arnis Dravnieks
Sveicināti! Šo jautājumu varbūt vairāk vajadzētu adresēt ķīmijas speciālistiem. Ideja pati par sevi ļoti laba, izvietot akumulācijas tvertni šajā telpā. Kaut vai tīri no estētiskā viedokļa apstrādāt šīs telpas grīdu un sienas jau nebūtu slikti, piemēram, ar kādu no apmetuma veidiem, bet - vai tas nav pārāk dārgi un sarežģīti? Varbūt vienkāršāk un lētāk ir rūpīgāk apstrādāt pašu tvertni ar krāsām vai mastikām, ja ir bažas par reakciju....

Inženierkomunikācijas

Kā nosiltināt gāzbetona māju, kas apšūta ar silikāta ķieģeļiem?
Labdien!

Vēlētos uzzināt, kā siltināt māju, kas celta no gāzbetona un apšūta ar silikāta ķieģeļiem (sienas biezums 35 cm)? Siltināt vēlos no iekšpuses - kādam vajadzētu būt sienas pīrāgam?

Paldies!
Atbild:
Intars
Labdien! Lai sniegtu pilnvērtīgu atbildi, man gribētos uzdot vairākus jautājumus, jo varianti ir dažādi. Pirmais jau būtu, kādu materiālu Jūs vēlētos izmantot utt. Varbūt variet man pazvanīt 29611614....

Siltumizolācija

Kā pareizi nosiltināt griestus pirtī?
Labdien!

Laukos mums ir pirtiņa, kurai otrajā stāvā vēlos izbūvēt istabiņu, bet pirtij ir metāla jumts ar viļņotām loksnēm, un zem jumta nav nekādas plēves. Jumts - 1/2 collīgs dēlis un spāre - vairāk nekā 150 mm. Ko man darīt, lai pareizi nosiltinātu griestus? Kā aizpildīt starpu starp spārēm? Tur ir kādi 85 cm. Plānoju pieslēgties pie pirts skursteņa un ielikt otrajā stāvā mazu Jotul krāsniņu, bet baidos, vai uz griestiem neveidosies mitri pleķi.

Paldies!

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Igors Dacjuks
Labdien! Ar koku tikai kopā ar kokšķiedru - visi pakojamie materiāli, tādi kā vates un stiroli, tikai automātiski novedīs pie puves, neviens no veikalu pakojamiem materiāliem neakulumē enerģiju. Ar to skursteni gan nav skaidrs jautājums, jo jāzin pieslēgums....

Siltināšana

Vai ir vērts apkures katlam ierīkot āra gaisa pieplūdi degšanas telpā?
Labdien!

Vēlos apkures katlam ierīkot āra gaisa pieplūdi kurināšanas telpā. Vai no tā būs kāds labums? Ja jā, tad - kā to ierīkot, kādam jāb caurules diametram?

Apkures katls SIME 30 kw.

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Ar cieņu, Raitis Bērtiņš, valdes loceklis
Labdien! Jebkuram apkures katlam ir obligāti nepieciešams skābeklis degšanai. Viss atkarīgs no jūsu ēkas norobežojošo konstrukciju (logu un durvju) blīvuma. Ja pieņemam, ka ir pakešu logi un durvis, tad gaisa pieplūdei telpā apkures iekārtai līdz 50 kW jābūt vismaz 200 mm2. Pareizi ir ierīkot gaisa pieplūdi telpas lejas daļā un nosūci pie griestiem, lai notiktu telpā dabiska gaisa apmaiņa. Ja izveidosiet tikai pieplūdi pie griestiem, tā darbosies kā noplūde, jo gaiss sasilst un ceļas uz augšu, līdz ar to...

Apkure

Kā var noteikt, kur zem betona grīdas atrodas sūce apkures caurulēs?
Labdien!

Vai ir kāda tehnoloģija, kāds uzņēmums vai meistars, kas var noteikt vietu zem betona grīdas, kur atrodas sūce apkures caurulēs, neuzlaužot visu grīdu? Vai tas vispār ir iespējams?

Paldies!
Atbild:
Raitis Bērtiņš, valdes loceklis
Labdien! Var mēģināt, izmantojot lāzer-termo pistoli jeb termo kameru, bet pieļauju, ja noplūde ir neliela, tad tas nelīdzēs. Pirms pārbaudes vajadzētu bojātajā cauruļvadā paaugstināt spiedienu un temperatūru līdz maksimāli pieļaujamajam. Varbūt tad varēs kaut ko pamanīt....
Atbild:
Arnis Dravnieks
Sveicināti! Šādi defekti nav visai bieži, bet reizi pa reizei gadās. Kāda konkrēta un efektīva metode man nav zināma. Var mēģināt ar izslēgšanas metodi - aizgriežot iespējamos ventiļus, lokalizēt un noteikt sektoru. Ja tās ir plastmasas vai kapara caurules, pavērot, vai noteiktajā sektorā pie grīdas nav skrūvētas mēbeles, rīgipša profili un tamlīdzīgi. Iespējams, ka caurulē ieskrūvēta skrūve kādu laiku ir noslēgusi caurumu, bet, caurulei kustoties, termiskās izplešanās rezultātā rodas sūce. Var,...

Apkure

Ko izmantot kā krāsas saistvielu?
Labdien!

Ko varētu izmantot kā krāsas saistvielu?

Vajadzība - masa, materiāls līdzīgs pigmentam (rupjāks), nepieciešams to uzklāt uz koka virsmas. Laka īsti neder, jo nepieciešams masu apstrādāt ar citu ķīmiju, bet laka veido aizsargslāni. Virsma tiks lakota pēc apstrādes. Mehāniski jābūt noturīgam.

Ko Jūs ieteiktu izmantot kā saistvielu?

Paldies!
Atbild:
Igors Dacjuks
Labdien! Var izmantot kālija stiklūdeni, ko agrāk izmantoja arī pret degšanu - elpojošs, bet nekad neko tādai krāsai neliek virsū, jo tā ir neorganiska un sārmaina ar neorganiskiem pigmentiem, nekad neizbalē un sēnes tur nedzīvo. Vēl ir līdzeklis uz dabīgo sveķu bāzes un koka sveķu eļļas savienojumā ar minerāliem pigmentiem....

Krāsas

Kāda mastika ir piemērotāka starp grīdas akmens flīzēm un metāla profilu?
Labdien!

Grīda tiek flīzēta ar akmens flīzēm un saskarās ar metāla profilu (kājslauķu rāmi, kurā ieklājas paklājs). Kādu mastiku labāk izvēlēties starp šiem diviem materiāliem, ja zona pakļauta mitrumam un lielai slodzei?

Paldies!
Atbild:
Ing Kaspars Dzeguze
Labdien! Šuves platumam ir jābūt >5 mm, šuves malas gruntē ar PRIMER A, šuves dziļumu ierobežo ar putu lentu MAPEFOAM, lai hermētiķa dziļums būtu vienāds ar platumu. Šuvē iespiež MAPEFLEX PU45 FT. Tehniskās lapas: http://www.velvemst.lv/uploads/mapefoam.pdf http://www.velvemst.lv/uploads/MAPEFLEX_PU45_FT.pdf...

Grīdas

Vai var iztikt bez tvaika plēves šajā gadījumā?
Labdien!

Pašlaik koka karkasa siena izskatās šādi: no ārpuses 20x140 mm apdares dēļu klājums trīnītī, 25x45 mm latojums, 12 mm isoplaat, 45x145 ar paroc akmens vati pildīts siltinājums 145 mm, 12 mm isoplaat, 45x45 mm šķērslatojums, pildīts ar paroc akmens vati. Vai tagad es varu skrūvēt 10 mm osb vai divās kārtās rīģipsi, vai tomēr būs vajadzīga tvaika plēve?

Paldies!
Atbild:
Intars
Labdien! Tomēr arī šajā gadījumā būs jāizmanto tvaika izolācijas membrāna....

Siltumizolācija

Vai dzīvojamo istabu mājas pagrabstāvā no iekšpuses vajag siltināt un sienas apstrādāt ar hidroizolāciju?
Sveicināti!

Vēlos ierīkot dzīvojamo istabu mājas pagrabstāvā. Pagrabstāvam ir divi nelieli logi, tas ir sauss un no ārpuses nosiltināts ar 100 mm putopolisterolu. Man ir jautājums - vai no iekšpuses arī vajag siltināt un pamatu sienas apstrādāt ar hidroizolāciju? Ar ko siltināt? Jo mani satrauc, vai vasarā no sienām nenāks aukstums. No iekšpusas pie sienām tiks skrūvēts rīģipsis un, iespējams, arī koka apdares dēļi.

Paldies!
Atbild:
Ing Kaspars Dzeguze
Labdien! Ja Jums no ārpuses caur pamatiem nespiežas cauri virszemes ūdeņi, tad Jums nav nepieciešams klāt sienai no iekšpuses hidroizolāciju. Sienu no iekšpuses es neieteiktu siltināt, labāk noņemiet rīģipsi un sienu apmetiet ar cementa kaļķa apmetumu, un nokrāsojiet ar silikāta vai silikona sveķu krāsu. Šāds risinājums strādās pie nosacījuma, ka ar vertikālo un horizontālo hidroizolāciju viss kārtībā. Ja Jums ir jautājumi par hidroizolāciju, tad sazinieties ar mani. www.velvemst.lv...
Atbild:
M. Megnis
Labdien! Siltināt ir vēlams. Hidroizolāciju arī ierīkot vajag. To var gan no ārpuses, gan no iekšpuses....

Hidroizolācija

Ka pareizi nosiltināt guļbūves māju?
Labdien!

Ir veca guļbūves māja, kas apšūta ar silikāta ķiegeļiem uz bada kantes. Starp guļbūvi un ķiegeļiem ir no 3-5 cm. Baļķi ir 15cm. Kā man pareizi nosiltināt no iekšpuses?

Paldies!
Atbild:
Intars
Labdien! Man vajadzētu zināt, kādā stāvoklī siena no iekšpuses ir tagad. Ja jātaisa karkass, var būt viens variants, ja siena ir gluda, tad cits. Kāda apdare finālā plānojas? Atsūtiet, lūdzu, mazliet vairāk informācijas....

Siltināšana

Kur vērsties, lai norakstītu daļu zemes saviem bērniem?
Labdien!

Vēlos sadalīt savu īpašumu - katram no bērniem norakstīt daļu zemes. Kur man būtu jāgriežas, lai to varētu izdarīt? Cik tas varētu izmaksāt?


Paldies!
Atbild:
Latvijasmernieks.lv
Labdien! Jāvēršas pie sev tuvākā notāra, kurš tad arī nokonsultēs par iespējām, izmaksām un nosacījumiem....

Ģeodēzija

Kā kļūt par darba drošības un aizsardzības speciālistu?
Labdien!

Kurš var veikt darba aizsardzības speciālista pienākumus? Dzirdēju, ka jāiziet vai var iziet kādus apmācības kursus un kļūt par darba drošības, aizsardzības speciālistu. Kur jāvēršas un kas jādara?

Paldies!
Atbild:
safework.lv
Labdien! Apmācību līmeņi personām, kuras ir tiesīgas veikt darba aizsardzības speciālista pienākumus, visprecīzāk aprakstītas šeit: http://lm.gov.lv/lv/darba-devejiem/darba-aizsardzibas-organizatoriska-struktura-uznemuma Kursus darba aizsardzībā iespējams apgūt dažādos mācību centros, augstāko izglītību - universitātēs (LU, RTU, LLU, DU)....

Darba aizsardzība